Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwarte ex-politieman lijkt nieuwe burgemeester New York te worden

Zwarte ex-politieman lijkt nieuwe burgemeester New York te worden

NEW YORK (ANP) - De zwarte ex-politieagent Eric Adams heeft de overwinning geclaimd in de Democratische voorverkiezingen voor het burgemeesterschap van New York. Volgens de nieuwe resultaten van de verkiezingsautoriteiten staat hij op 50,5 procent met 403.000 stemmen, burgerrechtenadvocate Maya Wiley is goed voor 49,5 procent met 395.000 stemmen. Ook persbureau AP heeft Adams als winnaar uitgeroepen, al komen de definitieve resultaten pas halverwege juli.

"Hoewel er nog een klein aantal stemmen te tellen is, zijn de resultaten duidelijk: een historische, diverse coalitie van vijf stadsdelen onder leiding van arbeiders uit de New Yorkers heeft ons naar de overwinning geleid in de Democratische voorverkiezingen voor burgemeester van New York", zei Adams in een verklaring.

Als hij de winnaar wordt, neemt Adams het op tegen de Republikeinse kandidaat Curtis Sliwa bij de burgemeestersverkiezingen van november. Maar die wordt in de door Democraten gedomineerde metropool eigenlijk geen kans toegedicht, waardoor de winnaar van de Democratische voorverkiezingen bijna zeker de nieuwe burgemeester wordt.

Dertien Democraten en twee Republikeinen hadden zich kandidaat gesteld om de huidig Democratische burgemeester Bill de Blasio op te volgen. Die heeft de maximale twee termijnen van vier jaar er bijna opzitten.

Meer uit Buitenland

Amnesty: Taliban moeten rechtssysteem weer invoeren

KABUL (ANP) - Amnesty International vindt dat de Taliban het rechtssysteem in Afghanistan weer moeten invoeren. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er momenteel geen duidelijke wetten en worden straffen willekeurig uitgedeeld.

1 uur geleden
Weer ongeregeldheden bij protesten in Servië

NOVI SAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Demonstranten hebben donderdag in de stad Novi Sad in het noorden van Servië een kantoor van regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic geplunderd. In hoofdstad Belgrado raakten duizenden deelnemers aan een protest slaags met de oproerpolitie en met aanhangers van Vucic.

1 uur geleden
Onderhandelingen over plasticverdrag gaan vrijdag verder

GENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling hebben donderdagavond niet tot een akkoord geleid. Voorzitter Luis Vayas Valdivieso kondigde aan dat de conferentie verlengd wordt tot en met vrijdag.

1 uur geleden
Trump denkt dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."

8 uur geleden
Buitenlandminister België wil snelle erkenning Palestina

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot vindt dat België op korte termijn Palestina moet erkennen. Hij wil onder meer Frankrijk volgen, dat komende maand bij de Verenigde Naties de stap zal nemen. Over een snelle erkenning is nog geen eensgezindheid binnen de coalitieregering in Brussel, meldt de Vlaamse zender VRT.

9 uur geleden
Kremlin voorziet geen gezamenlijke verklaring met VS na top

MOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin voorziet geen gezamenlijke Amerikaans-Russische verklaring na de top tussen de leiders van de landen in Alaska. "Nee, er valt niets te verwachten, er is niets voorbereid en het is onwaarschijnlijk dat er een document komt", zei regeringswoordvoerder Dmitri Peskov volgens Russische media als Interfax en TASS.

9 uur geleden
Trump: kans van 25 procent dat top met Poetin mislukt

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt er rekening mee dat zijn aanstaande top met de Russische leider Vladimir Poetin op niets uitloopt. "Deze bijeenkomst legt de basis voor de tweede bijeenkomst, maar er is een kans van 25 procent dat deze bijeenkomst niet succesvol zal zijn", zei Trump tegen Fox News Radio.

11 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!