Zuid-Koreaanse tv-zender onder vuur om olympische stereotypering
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse tv-zender MBC is onder vuur komen te liggen door de 'ongepaste' foto's met bijschriften van sporters uit verschillende landen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Tokio. Het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap meldt dat MBC onder meer een plaatje toonde van de nucleaire ramp in Tsjernobyl toen het olympische team van Oekraïne in beeld kwam. Ook refereerde de zender aan de recente moord op president Jovenel Moïse toen de sporters van Haïti op het scherm verschenen.
En daar bleef het niet bij. Beelden van atleten uit Italië werden vergezeld met een afbeelding van een pizza, aldus de BBC. Bij sporters uit Roemenië kwam een foto van Dracula te staan. De Marshalleilanden werden simpelweg omschreven als een land dat "ooit een nucleaire testlocatie voor de Verenigde Staten" was. En bij de olympiërs van Syrië verscheen een bijschrift dat in het land "al tien jaar een burgeroorlog woedt".
De Zuid-Koreaanse zender heeft inmiddels op Twitter zijn excuses aangeboden, nadat kijkers hadden geklaagd dat de beelden en bijschriften "beledigend" en "belachelijk" waren. Ook buitenlandse media als The New York Times en CNN pikten de ophef op en besteedden er aandacht aan. MBC legde uit dat het de bedoeling was geweest om tv-kijkers iets te leren over landen die wellicht wat minder bekend zijn in Zuid-Korea. Inmiddels ziet MBC echter in dat het een "onvergeeflijke fout" betrof.
De tv-zender heeft beloofd een onderzoek in te stellen naar de vraag hoe de beslissing tot het tonen van de afbeeldingen en bijschriften precies tot stand is gekomen.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.
3 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.
3 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
6 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".
7 uur geleden