Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen over veiligheid hindert hulpverlening na orkaan VS

Zorgen over veiligheid hindert hulpverlening na orkaan VS

RALEIGH (ANP) - Zorgen over de veiligheid van hulpverleners van landelijke overheidsdiensten hinderen de hulpverlening na orkaan Helene. De krant The Washington Post bericht dat medewerkers afgelopen weekend moesten vertrekken uit het zwaar getroffen Rutherford County in North Carolina nadat berichten waren binnengekomen dat daar een gewapende militie op pad was.

De krant citeert uit een bericht naar federale diensten waarin staat dat de Nationale Garde was gestuit op trucks met militieleden "die jacht maakten op FEMA", de landelijke rampenbestrijdingsdienst. Het is onduidelijk hoe accuraat die waarschuwing was, maar volgens een betrokkene zijn hulpverleners uit voorzorg wel naar een veilig gebied vertrokken. Daardoor kwamen werkzaamheden als het vrijmaken van geblokkeerde wegen tijdelijk stil te liggen.

Een woordvoerder van FEMA bevestigt tegenover nieuwssite Axios dat de werkwijze in North Carolina is aangepast vanwege zorgen over de veiligheid. Volgens Axios ligt het reddingswerk niet stil, maar werken teams die slachtoffers ondersteunen voorlopig op vaste en veilige locaties. Ze gaan uit voorzorg niet meer de huizen af. De nieuwssite schrijft dat online allerlei complottheorieën circuleren en dat ook het aantal dreigementen fors is toegenomen.

FEMA waarschuwde eerder zelf ook al dat ongekend veel desinformatie circuleert in de nasleep van de natuurramp, die later werd gevolgd door orkaan Milton. Zo beweerde presidentskandidaat Donald Trump dat geld dat was bedoeld voor hulpverlening door de regering wordt weggesluisd en uitgegeven aan "illegale migranten".

Meer uit Buitenland

VS ziet Colombia niet langer als bondgenoot in strijd tegen drugs

BOGOTA (ANP) - De Verenigde Staten zien Colombia niet langer als bondgenoot in de strijd tegen drugshandel, zo verklaart de Colombiaanse president Gustavo Petro. Het besluit zou neerkomen op het stopzetten van Amerikaanse steun aan Colombia ter waarde van honderden miljoenen dollars per jaar.

15 minuten geleden
Hamas: lot gijzelaars in handen van Netanyahu

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft in een bericht op Telegram laten weten dat het lot van de nog in Gaza aanwezige gijzelaars volledig wordt bepaald "door de terroristische regering van Netanyahu". Volgens de groepering bedreigt de "systematische vernietiging van Gaza-Stad" ook het leven van de gevangengenomen soldaten.

57 minuten geleden
Hof weigert Trump toestemming om Fed-bestuurder Cook te ontslaan

WASHINGTON (ANP) - Bestuurder Lisa Cook van de Federale Reserve mag niet ontslagen worden terwijl de rechtszaak rondom haar ontslag loopt. Dat heeft het Amerikaanse Hof van Beroep van het district Columbia geoordeeld.

1 uur geleden
Trump overweegt onderzoek naar linkse groepen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag tegen verslaggevers dat hij het voorstel zou steunen om de Antifa-beweging aan te merken als binnenlandse terroristische organisatie, als zijn regering dat zou aanbevelen.

2 uur geleden
Dode en gewonden bij Russische aanval op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een Russische luchtaanval op de Oekraïense stad Zaporizja is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon om het leven gekomen. Zeven anderen raakten gewond, onder wie een kind, meldt gouverneur Ivan Fedorov op Telegram.

2 uur geleden
Grondoffensief in Gaza-Stad begonnen, tanks in stad gesignaleerd

GAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) is begonnen met het grondoffensief in Gaza-Stad, meldt Axios op basis van Israëlische functionarissen. Volgens The Jerusalem Post zijn IDF-tanks het hart van de stad binnengedrongen.

3 uur geleden
Krant: verdachte moord Kirk lijkt aanslag online te bekennen

WASHINGTON (ANP) - Tyler Robinson, die verdacht wordt van de moord op Charlie Kirk, lijkt de aanslag op de Amerikaanse conservatieve influencer te hebben bekend in een kleine chatgroep op het online platform Discord, zo meldt The Washington Post.

3 uur geleden