Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen over veiligheid hindert hulpverlening na orkaan VS

Zorgen over veiligheid hindert hulpverlening na orkaan VS

RALEIGH (ANP) - Zorgen over de veiligheid van hulpverleners van landelijke overheidsdiensten hinderen de hulpverlening na orkaan Helene. De krant The Washington Post bericht dat medewerkers afgelopen weekend moesten vertrekken uit het zwaar getroffen Rutherford County in North Carolina nadat berichten waren binnengekomen dat daar een gewapende militie op pad was.

De krant citeert uit een bericht naar federale diensten waarin staat dat de Nationale Garde was gestuit op trucks met militieleden "die jacht maakten op FEMA", de landelijke rampenbestrijdingsdienst. Het is onduidelijk hoe accuraat die waarschuwing was, maar volgens een betrokkene zijn hulpverleners uit voorzorg wel naar een veilig gebied vertrokken. Daardoor kwamen werkzaamheden als het vrijmaken van geblokkeerde wegen tijdelijk stil te liggen.

Een woordvoerder van FEMA bevestigt tegenover nieuwssite Axios dat de werkwijze in North Carolina is aangepast vanwege zorgen over de veiligheid. Volgens Axios ligt het reddingswerk niet stil, maar werken teams die slachtoffers ondersteunen voorlopig op vaste en veilige locaties. Ze gaan uit voorzorg niet meer de huizen af. De nieuwssite schrijft dat online allerlei complottheorieën circuleren en dat ook het aantal dreigementen fors is toegenomen.

FEMA waarschuwde eerder zelf ook al dat ongekend veel desinformatie circuleert in de nasleep van de natuurramp, die later werd gevolgd door orkaan Milton. Zo beweerde presidentskandidaat Donald Trump dat geld dat was bedoeld voor hulpverlening door de regering wordt weggesluisd en uitgegeven aan "illegale migranten".

Meer uit Buitenland

President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

1 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

1 uur geleden
Leider Iran zegt dat Iran nederlagen aan vijand kan toedienen

TEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.

2 uur geleden
Schepen beschoten in de Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.

2 uur geleden
Franse actrice Nathalie Baye (77) overleden

PARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.

4 uur geleden
Iran sluit Straat van Hormuz weer volgens leger

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.

5 uur geleden
Iran opent deel luchtruim in oosten van het land

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open. Het gaat voornamelijk om vliegvelden in het noordoosten en oosten, zoals die van Mashhad, Birjand en Zahedan. Later meldden de luchtvaartautoriteiten dat de twee grote luchthavens van de hoofdstad Teheran in het noorden van het land ook weer open zijn.

6 uur geleden