Zorgen over veiligheid hindert hulpverlening na orkaan VS
RALEIGH (ANP) - Zorgen over de veiligheid van hulpverleners van landelijke overheidsdiensten hinderen de hulpverlening na orkaan Helene. De krant The Washington Post bericht dat medewerkers afgelopen weekend moesten vertrekken uit het zwaar getroffen Rutherford County in North Carolina nadat berichten waren binnengekomen dat daar een gewapende militie op pad was.
De krant citeert uit een bericht naar federale diensten waarin staat dat de Nationale Garde was gestuit op trucks met militieleden "die jacht maakten op FEMA", de landelijke rampenbestrijdingsdienst. Het is onduidelijk hoe accuraat die waarschuwing was, maar volgens een betrokkene zijn hulpverleners uit voorzorg wel naar een veilig gebied vertrokken. Daardoor kwamen werkzaamheden als het vrijmaken van geblokkeerde wegen tijdelijk stil te liggen.
Een woordvoerder van FEMA bevestigt tegenover nieuwssite Axios dat de werkwijze in North Carolina is aangepast vanwege zorgen over de veiligheid. Volgens Axios ligt het reddingswerk niet stil, maar werken teams die slachtoffers ondersteunen voorlopig op vaste en veilige locaties. Ze gaan uit voorzorg niet meer de huizen af. De nieuwssite schrijft dat online allerlei complottheorieën circuleren en dat ook het aantal dreigementen fors is toegenomen.
FEMA waarschuwde eerder zelf ook al dat ongekend veel desinformatie circuleert in de nasleep van de natuurramp, die later werd gevolgd door orkaan Milton. Zo beweerde presidentskandidaat Donald Trump dat geld dat was bedoeld voor hulpverlening door de regering wordt weggesluisd en uitgegeven aan "illegale migranten".
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
1 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
2 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
6 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
9 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
10 uur geleden