Zorgen over veiligheid hindert hulpverlening na orkaan VS
RALEIGH (ANP) - Zorgen over de veiligheid van hulpverleners van landelijke overheidsdiensten hinderen de hulpverlening na orkaan Helene. De krant The Washington Post bericht dat medewerkers afgelopen weekend moesten vertrekken uit het zwaar getroffen Rutherford County in North Carolina nadat berichten waren binnengekomen dat daar een gewapende militie op pad was.
De krant citeert uit een bericht naar federale diensten waarin staat dat de Nationale Garde was gestuit op trucks met militieleden "die jacht maakten op FEMA", de landelijke rampenbestrijdingsdienst. Het is onduidelijk hoe accuraat die waarschuwing was, maar volgens een betrokkene zijn hulpverleners uit voorzorg wel naar een veilig gebied vertrokken. Daardoor kwamen werkzaamheden als het vrijmaken van geblokkeerde wegen tijdelijk stil te liggen.
Een woordvoerder van FEMA bevestigt tegenover nieuwssite Axios dat de werkwijze in North Carolina is aangepast vanwege zorgen over de veiligheid. Volgens Axios ligt het reddingswerk niet stil, maar werken teams die slachtoffers ondersteunen voorlopig op vaste en veilige locaties. Ze gaan uit voorzorg niet meer de huizen af. De nieuwssite schrijft dat online allerlei complottheorieën circuleren en dat ook het aantal dreigementen fors is toegenomen.
FEMA waarschuwde eerder zelf ook al dat ongekend veel desinformatie circuleert in de nasleep van de natuurramp, die later werd gevolgd door orkaan Milton. Zo beweerde presidentskandidaat Donald Trump dat geld dat was bedoeld voor hulpverlening door de regering wordt weggesluisd en uitgegeven aan "illegale migranten".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
3 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
28 minuten geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
1 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.
6 uur geleden