
Ziekenhuis Praag behandelt kinderen na magneetfilmpjes op TikTok
PRAAG (ANP/AFP) - Een ziekenhuis in Praag zegt vijf kinderen te behandelen die voor TikTok met magneetjes deden alsof ze een piercing hadden. Ze hadden magnetische bolletjes op hun tong gedaan en ze vervolgens per ongeluk doorgeslikt, zegt het ziekenhuis. Twee kinderen moeten mogelijk onder het mes.
De kinderen deden mee aan de "piercing challenge", stelt het Universiteitsziekenhuis Motol in de Tsjechische hoofdstad. "Een patiënt had het geluk dat de magneten makkelijk vanzelf het lichaam verlieten, maar andere patiënten verblijven nog altijd in het ziekenhuis en twee moeten vandaag waarschijnlijk een spoedoperatie ondergaan."
Patiënten die magnetische voorwerpen hebben ingeslikt, lopen volgens het ziekenhuis gevaar. "Ze trekken mogelijk de maag en de darmen naar elkaar toe en kunnen ze beschadigen, of zelfs een perforatie of ontsteking veroorzaken."
Het ziekenhuis verwijst naar de dood van een 8-jarige jongen in Engeland, in 2022. Hij had tien magneten ingeslikt, mogelijk ook onder invloed van TikTok. Uiteindelijk overleed het kind aan een darmperforatie. Zijn verhaal kwam begin dit jaar in het nieuws.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag gezegd dat hij is uitgenodigd voor een bezoek aan China door zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Trump zei dat hij waarschijnlijk met Xi praat in "een niet al te verre toekomst".
52 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/DPA) - VN-chef António Guterres noemt de gruwelen als gevolg van de Israëlische militaire aanvallen op de Gazastrook ongekend in de recente geschiedenis. "De mate van dood en verderf die er gezaaid wordt" onder de Palestijnen "kent geen gelijke in onze jaren", aldus Guterres.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De grote internationale journalistenorganisatie Comité ter Bescherming van Journalisten (CPJ) ziet het lijden van journalisten in de belegerde en onder vuur liggende Gazastrook als "onderdeel van een doelbewuste tactiek" van de Israëlische regering.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie zegt contact te zoeken met Ghislaine Maxwell, de voormalige geliefde en zakenpartner van Jeffrey Epstein. Volgens minister van Justitie Pam Bondi willen de autoriteiten weten of zij nog over bewijsmateriaal beschikt. Maxwells advocaat zei tegen CNN dat de gesprekken lopen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Israël moet zich houden aan de beloften die het land aan de EU heeft gedaan voor het toestaan van meer humanitaire hulp in Gaza, schrijft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op X. "De inwoners van Gaza hebben te veel geleden, al veel te lang", schrijft ze.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Israëlische evacuatiebevel gericht aan de bevolking van Deir al-Balah en de aanvallen op die dichtbevolkte plaats in de Gazastrook, dreigen op ernstige schendingen van het internationale humanitaire recht uit te lopen. Dit zegt de Hoge Commissaris voor Vluchtelingen van de VN, Volker Türk.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump trekt de Verenigde Staten terug uit UNESCO, heeft het Witte Huis laten weten aan de New York Post. Volgens woordvoerster Anna Kelly steunt de VN-organisatie doelen die "woke zijn en verdeeldheid zaaien en sociale doelen die totaal niet aansluiten bij het beleid van gezond verstand waar Amerikanen in november voor gestemd hebben". De organisatie zou bovendien anti-Israëlisch en pro-Chinees zijn.
6 uur geleden