Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky zegt met Europese leiders niet te praten over bestand

Zelensky zegt met Europese leiders niet te praten over bestand

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn ronde langs Europese leiders niets te maken heeft met een mogelijk bestand met Rusland. "Daar gaan onze gesprekken niet over", zei de president na een ontmoeting met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Hij vraagt de Europese leiders met wie hij praat wel om steun voor de koude maanden.

Oekraïne kampt met een "moeilijke situatie in het oosten" van zijn land, zei Zelensky in Parijs. Bovendien heeft het land een "groot tekort" aan materieel. "Voor de winter hebben we uw steun nodig", aldus de president.

Zelensky was eerder donderdag in Londen, waar hij sprak met de Britse premier Keir Starmer en NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte. Daar heeft hij naar eigen zeggen verteld hoe hij de Russen denkt te verslaan op eigen bodem.

De Oekraïense president doet in twee dagen tijd Londen, Parijs, Rome en Berlijn aan. In Rome heeft hij afspraken met premier Giorgia Meloni en ook met de paus. Hij praat in Duitsland met bondskanselier Olaf Scholz. Het zogenoemde Ramsteinoverleg dat dit weekend zou plaatsvinden in Duitsland is uitgesteld, omdat de Amerikaanse president Joe Biden in eigen land wilde blijven voor de zware orkaan Milton.

Meer uit Buitenland

Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

10 minuten geleden
Dode en gewonden na ontsporing tram in Milaan

MILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.

12 minuten geleden
NASA verandert programma om op maan te komen

CAPE CANAVERAL (ANP) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA verandert haar plannen om weer mensen op de maan te zetten. De wijzigingen moeten de veiligheid verbeteren, na een reeks problemen. Op zijn vroegst in 2028 moeten de eerste astronauten voet op de maan zetten, voor het eerst sinds 1972. De NASA heeft dat vrijdag aangekondigd.

1 uur geleden
Israëlisch hof pauzeert verbod op 37 hulporganisaties in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische Hooggerechtshof heeft besloten dat 37 hulporganisaties voorlopig hun werk in de Gazastrook mogen voortzetten. Israël had ze in december opgedragen vóór 1 maart te stoppen met hun werkzaamheden.

1 uur geleden
VK trekt diplomatieke staf tijdelijk terug uit Iran

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk haalt tijdelijk zijn diplomatieke staf terug uit Iran. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Aanleiding voor de stap zijn "informatie over regionale risico's" en de veiligheidssituatie aldaar. Consulaire hulp wordt vooralsnog op afstand of op een andere locatie geboden. Het Verenigd Koninkrijk geeft, net als Nederland, al langere tijd een rood reisadvies uit voor heel Iran.

1 uur geleden
IAEA: Iran bewaarde sterk verrijkt uranium in Isfahan

WENEN (ANP/RTR/AFP) - Iran bewaarde een deel van zijn sterk verrijkte uranium in een ondergrondse opslag in Isfahan. Dat meldt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Het gaat om dezelfde locatie als waar in juni vorig jaar door Israël en de VS gezamenlijk zware bombardementen werden uitgevoerd. Daarbij werden onder meer "bunkerbusters" ingezet, al richtten die niet de beoogde schade aan.

1 uur geleden
Pakistan meldt 22 luchtaanvallen op Afghanistan met 274 doden

ISLAMABAD/KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen in Afghanistan met luchtaanvallen 22 doelen aangevallen. Daarbij zijn volgens de Pakistaanse cijfers 274 Talibanstrijders of terroristen om het leven gekomen. Ze maken ook melding van de inname van achttien posten van de Taliban in het Afghaans-Pakistaanse grensgebied.

3 uur geleden