Zelensky zegt met Europese leiders niet te praten over bestand
PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn ronde langs Europese leiders niets te maken heeft met een mogelijk bestand met Rusland. "Daar gaan onze gesprekken niet over", zei de president na een ontmoeting met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Hij vraagt de Europese leiders met wie hij praat wel om steun voor de koude maanden.
Oekraïne kampt met een "moeilijke situatie in het oosten" van zijn land, zei Zelensky in Parijs. Bovendien heeft het land een "groot tekort" aan materieel. "Voor de winter hebben we uw steun nodig", aldus de president.
Zelensky was eerder donderdag in Londen, waar hij sprak met de Britse premier Keir Starmer en NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte. Daar heeft hij naar eigen zeggen verteld hoe hij de Russen denkt te verslaan op eigen bodem.
De Oekraïense president doet in twee dagen tijd Londen, Parijs, Rome en Berlijn aan. In Rome heeft hij afspraken met premier Giorgia Meloni en ook met de paus. Hij praat in Duitsland met bondskanselier Olaf Scholz. Het zogenoemde Ramsteinoverleg dat dit weekend zou plaatsvinden in Duitsland is uitgesteld, omdat de Amerikaanse president Joe Biden in eigen land wilde blijven voor de zware orkaan Milton.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/AFP) - Een wolf die in Hamburg een week geleden een vrouw in het gezicht beet en ernstig verwondde, is weer in het wild vrijgelaten. Het dier werd kort daarna door agenten opgespoord en gevangen. De Groene minister van Milieu in Hamburg, Katharina Fegebank, heeft gezegd dat vrijlaten de beste oplossing voor de wolf is. Er zijn volgens haar allerlei opties overwogen, maar het dier is zondagavond in het wild vrijgelaten. De wolf wordt nu constant gemonitord en als die weer in een bebouwde omgeving komt, kan er snel worden ingegrepen.
4 uur geleden