Zelensky zegt met Europese leiders niet te praten over bestand
PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn ronde langs Europese leiders niets te maken heeft met een mogelijk bestand met Rusland. "Daar gaan onze gesprekken niet over", zei de president na een ontmoeting met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Hij vraagt de Europese leiders met wie hij praat wel om steun voor de koude maanden.
Oekraïne kampt met een "moeilijke situatie in het oosten" van zijn land, zei Zelensky in Parijs. Bovendien heeft het land een "groot tekort" aan materieel. "Voor de winter hebben we uw steun nodig", aldus de president.
Zelensky was eerder donderdag in Londen, waar hij sprak met de Britse premier Keir Starmer en NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte. Daar heeft hij naar eigen zeggen verteld hoe hij de Russen denkt te verslaan op eigen bodem.
De Oekraïense president doet in twee dagen tijd Londen, Parijs, Rome en Berlijn aan. In Rome heeft hij afspraken met premier Giorgia Meloni en ook met de paus. Hij praat in Duitsland met bondskanselier Olaf Scholz. Het zogenoemde Ramsteinoverleg dat dit weekend zou plaatsvinden in Duitsland is uitgesteld, omdat de Amerikaanse president Joe Biden in eigen land wilde blijven voor de zware orkaan Milton.
Meer uit Buitenland
LECQUES (ANP/AFP) - De voormalige Palestijnse diplomaat Leila Shahid is op 76-jarige leeftijd overleden in haar Zuid-Franse thuisplaats Lecques. Dat melden Le Monde en persbureau AFP. Volgens haar familie koos de al lang zieke oud-diplomaat voor een eigen levenseinde.
2 minuten geledenROME (ANP/RTR) - De slagtand van een beroemd beeld van een olifant in Rome is afgebroken. Het gaat om een sculptuur uit 1667 naar ontwerp van Gian Lorenzo Bernini. Hoewel de politie nog onderzoekt waardoor het beeld beschadigd is geraakt, gaat de Italiaanse minister van Cultuur Alessandro Giuli al uit van vandalisme.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat zijn land de basis legt voor verdere onderhandelingen met de Verenigde Staten. Abbas Araghchi zei in een telefoongesprek met topman Rafael Grossi van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) dat wordt gekeken naar een "kader voor toekomstige gesprekken".
2 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense koning Frederik X is in Groenland aangekomen voor een driedaags bezoek. Hij werd onthaald door belangstellenden en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen. Groenland is een autonoom gebied binnen het Koninkrijk Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil er ook over kunnen beschikken.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA/RTR) - De Slowaakse regering roept een "olienoodsituatie" uit. Zo moet worden voorkomen dat in het land brandstoftekorten ontstaan, schrijft persbureau TASR.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse geboortecijfer is in 2025 voor het eerst sinds 2014 gestegen. Volgens het nationaal bureau voor de statistiek van Spanje werden er vorig jaar 321.164 baby's geboren. Dat waren 3159 baby's meer dan in het jaar ervoor. De stijging is rond de 1 procent. In 2014 begon het geboortecijfer te dalen en bleef dat doen tot vorig jaar.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moeten meer investeringen komen in EU-regio's die grenzen aan Rusland, Belarus en Oekraïne. Dat stelt de Europese Commissie woensdag in een strategie voor de oostgrens. Door de stagnerende economie trekken mensen steeds meer weg uit de grensregio's in Finland, Estland, Letland, Litouwen, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije.
4 uur geleden