Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky zegt met Europese leiders niet te praten over bestand

Zelensky zegt met Europese leiders niet te praten over bestand

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn ronde langs Europese leiders niets te maken heeft met een mogelijk bestand met Rusland. "Daar gaan onze gesprekken niet over", zei de president na een ontmoeting met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Hij vraagt de Europese leiders met wie hij praat wel om steun voor de koude maanden.

Oekraïne kampt met een "moeilijke situatie in het oosten" van zijn land, zei Zelensky in Parijs. Bovendien heeft het land een "groot tekort" aan materieel. "Voor de winter hebben we uw steun nodig", aldus de president.

Zelensky was eerder donderdag in Londen, waar hij sprak met de Britse premier Keir Starmer en NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte. Daar heeft hij naar eigen zeggen verteld hoe hij de Russen denkt te verslaan op eigen bodem.

De Oekraïense president doet in twee dagen tijd Londen, Parijs, Rome en Berlijn aan. In Rome heeft hij afspraken met premier Giorgia Meloni en ook met de paus. Hij praat in Duitsland met bondskanselier Olaf Scholz. Het zogenoemde Ramsteinoverleg dat dit weekend zou plaatsvinden in Duitsland is uitgesteld, omdat de Amerikaanse president Joe Biden in eigen land wilde blijven voor de zware orkaan Milton.

Meer uit Buitenland

Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

1 uur geleden
Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

7 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

8 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

11 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

12 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

12 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

19 uur geleden