Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: geen druk om strijd tegen Rusland te staken

Zelensky: geen druk om strijd tegen Rusland te staken

VILNIUS (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne ervaart geen druk van bondgenoten om de strijd tegen Rusland te staken. President Volodymyr Zelensky heeft dat woensdag gezegd aan het begin van zijn rondreis door de Baltische staten. Het bezoek staat in het teken van het vergaren van meer financiële en militaire steun voor zijn land.

Vlak voordat Zelensky in Vilnius in overleg ging met de Litouwse president Gitanas Nauseda, zei de Italiaanse defensieminister in Rome dat het tijd is om met diplomatie de weg vrij te maken voor vrede. "Er is geen druk van partners om te stoppen met verdedigen. Er is geen druk om het conflict te bevriezen", antwoordde Zelensky op de vraag of hij druk van landen ervaarde om de gevechten te beëindigen.

Zelensky wil voorkomen dat de internationale steun voor Oekraïne afneemt. Die steun blijft essentieel in de bijna twee jaar durende oorlog tegen Rusland. De Baltische staten zijn belangrijke partners van Oekraïne en leverden zelfs al militaire hulp in de weken voor de Russische inval op 24 februari 2022. Dat deze landen blijven helpen is extra belangrijk nu de levering van nieuwe miljardenhulp van de Europese Unie en de Verenigde Staten onzeker blijft.

De vertragingen in westerse steun voor Oekraïne helpen Rusland, stelt Zelensky. "Hij zal niet stoppen", zei de president over zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. "Hij wil ons volledig bezetten." Volgens Zelensky zal onzekerheid over financiële en militaire hulp voor Oekraïne alleen maar bijdragen aan "Ruslands moed en kracht".

Meer uit Buitenland

Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

6 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

7 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

7 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

8 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

8 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

9 uur geleden
VS: tot 10 miljoen dollar voor gouden tip Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.

10 uur geleden