Zelensky: geen druk om strijd tegen Rusland te staken
VILNIUS (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne ervaart geen druk van bondgenoten om de strijd tegen Rusland te staken. President Volodymyr Zelensky heeft dat woensdag gezegd aan het begin van zijn rondreis door de Baltische staten. Het bezoek staat in het teken van het vergaren van meer financiële en militaire steun voor zijn land.
Vlak voordat Zelensky in Vilnius in overleg ging met de Litouwse president Gitanas Nauseda, zei de Italiaanse defensieminister in Rome dat het tijd is om met diplomatie de weg vrij te maken voor vrede. "Er is geen druk van partners om te stoppen met verdedigen. Er is geen druk om het conflict te bevriezen", antwoordde Zelensky op de vraag of hij druk van landen ervaarde om de gevechten te beëindigen.
Zelensky wil voorkomen dat de internationale steun voor Oekraïne afneemt. Die steun blijft essentieel in de bijna twee jaar durende oorlog tegen Rusland. De Baltische staten zijn belangrijke partners van Oekraïne en leverden zelfs al militaire hulp in de weken voor de Russische inval op 24 februari 2022. Dat deze landen blijven helpen is extra belangrijk nu de levering van nieuwe miljardenhulp van de Europese Unie en de Verenigde Staten onzeker blijft.
De vertragingen in westerse steun voor Oekraïne helpen Rusland, stelt Zelensky. "Hij zal niet stoppen", zei de president over zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. "Hij wil ons volledig bezetten." Volgens Zelensky zal onzekerheid over financiële en militaire hulp voor Oekraïne alleen maar bijdragen aan "Ruslands moed en kracht".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn in Londen op de been voor een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig is. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
1 minuut geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
4 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
2 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
4 uur geleden