Zelensky: geen druk om strijd tegen Rusland te staken
VILNIUS (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne ervaart geen druk van bondgenoten om de strijd tegen Rusland te staken. President Volodymyr Zelensky heeft dat woensdag gezegd aan het begin van zijn rondreis door de Baltische staten. Het bezoek staat in het teken van het vergaren van meer financiële en militaire steun voor zijn land.
Vlak voordat Zelensky in Vilnius in overleg ging met de Litouwse president Gitanas Nauseda, zei de Italiaanse defensieminister in Rome dat het tijd is om met diplomatie de weg vrij te maken voor vrede. "Er is geen druk van partners om te stoppen met verdedigen. Er is geen druk om het conflict te bevriezen", antwoordde Zelensky op de vraag of hij druk van landen ervaarde om de gevechten te beëindigen.
Zelensky wil voorkomen dat de internationale steun voor Oekraïne afneemt. Die steun blijft essentieel in de bijna twee jaar durende oorlog tegen Rusland. De Baltische staten zijn belangrijke partners van Oekraïne en leverden zelfs al militaire hulp in de weken voor de Russische inval op 24 februari 2022. Dat deze landen blijven helpen is extra belangrijk nu de levering van nieuwe miljardenhulp van de Europese Unie en de Verenigde Staten onzeker blijft.
De vertragingen in westerse steun voor Oekraïne helpen Rusland, stelt Zelensky. "Hij zal niet stoppen", zei de president over zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. "Hij wil ons volledig bezetten." Volgens Zelensky zal onzekerheid over financiële en militaire hulp voor Oekraïne alleen maar bijdragen aan "Ruslands moed en kracht".
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.
3 uur geleden