Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky feliciteert Trump met tweede ambtstermijn

Zelensky feliciteert Trump met tweede ambtstermijn

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Donald Trump gefeliciteerd, nu hij voor de tweede keer is aangetreden als president van de Verenigde Staten. Zelensky zei ook uit te kijken naar een "actieve en wederzijdse samenwerking" met Trump.

"President Trump is altijd besluitvaardig en het beleid dat hij heeft aangekondigd zorgt voor een mogelijkheid om het Amerikaanse leiderschap te versterken en langdurige en rechtvaardige vrede te bereiken, wat de grootste prioriteit heeft", aldus de Oekraïense president op X.

Ook andere regeringsleiders reageerden op Trumps beëdiging. "Samen kunnen onze samenlevingen grotere welvaart bereiken en hun gezamenlijke veiligheid verbeteren", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "De EU kijkt ernaar uit om nauw met je samen te werken om wereldwijde uitdagingen aan te pakken".

Samenwerking

"Ik kijk ernaar uit om opnieuw nauw samen te werken, zodat onze beide landen kunnen profiteren en zodat we vorm kunnen geven aan een betere toekomst voor de wereld", stelde de Indiase premier Narendra Modi, die Trump ook een "dierbare vriend" noemde.

"We zijn het sterkst als we samenwerken en ik kijk ernaar uit met president Trump samen te werken", zei de Canadese premier Justin Trudeau. Hij benadrukte dat "Canada en de Verenigde Staten 's werelds meest succesvolle economische partnerschap", hebben.

De Duitse bondskanselier Olaf Scholz noemde de VS de "meest nauwe bondgenoot van Duitsland". Volgens Scholz is een goede trans-Atlantische samenwerking "altijd het doel van ons beleid".

Meer uit Buitenland

Trump kan na uitspraak verder met ontmantelen onderwijsministerie

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de regering om het ministerie van Onderwijs verder te ontmantelen. De hoogste rechters besloten om een uitspraak van een lagere rechter te schrappen, die juist een deel van de massa-ontslagen van afgelopen maanden had teruggedraaid. Door het oordeel van het Hooggerechtshof mag de regering nu weer doorgaan met het ontslaan van functionarissen.

2 uur geleden
Zelensky is Trump dankbaar voor Amerikaanse wapens

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump dankbaar is voor diens deal met NAVO-landen. Die overeenkomst moet ervoor zorgen dat Oekraïne de beschikking krijgt over Amerikaanse luchtverdedigingswapens, raketten en munitie. Ook zette Trump Rusland onder druk om binnen vijftig dagen een "deal" te sluiten met Oekraïne. Anders zouden zware heffingen volgen.

4 uur geleden
Xi en Modi sturen Poetin naar onderhandelingstafel, denkt Rutte

WASHINGTON (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht dat China en India er bij Rusland op gaan aandringen om serieuzer te gaan onderhandelen met Oekraïne. Als het Kremlin dat blijft weigeren, worden zij immers getroffen door Amerikaanse sancties, stelt Rutte.

5 uur geleden
Buitenlandchef EU over ultimatum Trump: 50 dagen duurt erg lang

BRUSSEL (ANP/AFP) - De buitenlandchef van de EU heeft voorzichtig positief gereageerd op het ultimatum dat de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld. Kaja Kallas noemde het tegenover de pers een goede zaak dat Trump een krachtig standpunt inneemt tegenover Rusland. "Aan de andere kant is 50 dagen een erg lange periode als we zien dat er elke dag onschuldige burgers worden gedood."

6 uur geleden
Hamas noemt Netanyahu struikelblok bij overleg

DOHA (ANP/AFP) - Hamas heeft tijdens het moeizaam verlopende overleg over een bestand in de Gazastrook uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die zou een deal in de weg staan. "Netanyahu is bedreven in het dwarsbomen van onderhandelingen en is niet bereid om tot enige overeenkomst te komen", stelt Hamas in een verklaring.

7 uur geleden
Rutte: dankzij deal met VS luchtafweer en raketten voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne krijgt dankzij een nieuwe wapendeal met de Verenigde Staten "luchtverdedigingswapens, raketten en munitie", zegt NAVO-chef Mark Rutte. Europese landen kopen die van de VS, waarna zij Oekraïne kunnen helpen, zei Rutte op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump. Er zitten in ieder geval de felbegeerde Patriot-luchtverdedigingssystemen bij, zei Trump.

7 uur geleden
Trump: in 50 dagen Oekraïne-deal, anders heffingen voor Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten dreigen Rusland met "heel zware heffingen" als het niet binnen vijftig dagen een "deal" sluit over Oekraïne. De Amerikaanse president Donald Trump is "heel ongelukkig" met de houding van het Kremlin, zei hij tijdens een bezoek van NAVO-chef Mark Rutte.

7 uur geleden