Zelensky feliciteert Trump met tweede ambtstermijn
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Donald Trump gefeliciteerd, nu hij voor de tweede keer is aangetreden als president van de Verenigde Staten. Zelensky zei ook uit te kijken naar een "actieve en wederzijdse samenwerking" met Trump.
"President Trump is altijd besluitvaardig en het beleid dat hij heeft aangekondigd zorgt voor een mogelijkheid om het Amerikaanse leiderschap te versterken en langdurige en rechtvaardige vrede te bereiken, wat de grootste prioriteit heeft", aldus de Oekraïense president op X.
Ook andere regeringsleiders reageerden op Trumps beëdiging. "Samen kunnen onze samenlevingen grotere welvaart bereiken en hun gezamenlijke veiligheid verbeteren", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "De EU kijkt ernaar uit om nauw met je samen te werken om wereldwijde uitdagingen aan te pakken".
Samenwerking
"Ik kijk ernaar uit om opnieuw nauw samen te werken, zodat onze beide landen kunnen profiteren en zodat we vorm kunnen geven aan een betere toekomst voor de wereld", stelde de Indiase premier Narendra Modi, die Trump ook een "dierbare vriend" noemde.
"We zijn het sterkst als we samenwerken en ik kijk ernaar uit met president Trump samen te werken", zei de Canadese premier Justin Trudeau. Hij benadrukte dat "Canada en de Verenigde Staten 's werelds meest succesvolle economische partnerschap", hebben.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz noemde de VS de "meest nauwe bondgenoot van Duitsland". Volgens Scholz is een goede trans-Atlantische samenwerking "altijd het doel van ons beleid".
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
5 uur geleden