Zelensky feliciteert Trump met tweede ambtstermijn
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Donald Trump gefeliciteerd, nu hij voor de tweede keer is aangetreden als president van de Verenigde Staten. Zelensky zei ook uit te kijken naar een "actieve en wederzijdse samenwerking" met Trump.
"President Trump is altijd besluitvaardig en het beleid dat hij heeft aangekondigd zorgt voor een mogelijkheid om het Amerikaanse leiderschap te versterken en langdurige en rechtvaardige vrede te bereiken, wat de grootste prioriteit heeft", aldus de Oekraïense president op X.
Ook andere regeringsleiders reageerden op Trumps beëdiging. "Samen kunnen onze samenlevingen grotere welvaart bereiken en hun gezamenlijke veiligheid verbeteren", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "De EU kijkt ernaar uit om nauw met je samen te werken om wereldwijde uitdagingen aan te pakken".
Samenwerking
"Ik kijk ernaar uit om opnieuw nauw samen te werken, zodat onze beide landen kunnen profiteren en zodat we vorm kunnen geven aan een betere toekomst voor de wereld", stelde de Indiase premier Narendra Modi, die Trump ook een "dierbare vriend" noemde.
"We zijn het sterkst als we samenwerken en ik kijk ernaar uit met president Trump samen te werken", zei de Canadese premier Justin Trudeau. Hij benadrukte dat "Canada en de Verenigde Staten 's werelds meest succesvolle economische partnerschap", hebben.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz noemde de VS de "meest nauwe bondgenoot van Duitsland". Volgens Scholz is een goede trans-Atlantische samenwerking "altijd het doel van ons beleid".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
5 minuten geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
41 minuten geledenKUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.
52 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.
1 uur geledenHASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
6 uur geleden