Zelensky feliciteert Trump met tweede ambtstermijn
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Donald Trump gefeliciteerd, nu hij voor de tweede keer is aangetreden als president van de Verenigde Staten. Zelensky zei ook uit te kijken naar een "actieve en wederzijdse samenwerking" met Trump.
"President Trump is altijd besluitvaardig en het beleid dat hij heeft aangekondigd zorgt voor een mogelijkheid om het Amerikaanse leiderschap te versterken en langdurige en rechtvaardige vrede te bereiken, wat de grootste prioriteit heeft", aldus de Oekraïense president op X.
Ook andere regeringsleiders reageerden op Trumps beëdiging. "Samen kunnen onze samenlevingen grotere welvaart bereiken en hun gezamenlijke veiligheid verbeteren", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "De EU kijkt ernaar uit om nauw met je samen te werken om wereldwijde uitdagingen aan te pakken".
Samenwerking
"Ik kijk ernaar uit om opnieuw nauw samen te werken, zodat onze beide landen kunnen profiteren en zodat we vorm kunnen geven aan een betere toekomst voor de wereld", stelde de Indiase premier Narendra Modi, die Trump ook een "dierbare vriend" noemde.
"We zijn het sterkst als we samenwerken en ik kijk ernaar uit met president Trump samen te werken", zei de Canadese premier Justin Trudeau. Hij benadrukte dat "Canada en de Verenigde Staten 's werelds meest succesvolle economische partnerschap", hebben.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz noemde de VS de "meest nauwe bondgenoot van Duitsland". Volgens Scholz is een goede trans-Atlantische samenwerking "altijd het doel van ons beleid".
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
43 minuten geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
9 uur geleden