Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky bezoekt Europese leiders na uitstel overleg Ramstein

Zelensky bezoekt Europese leiders na uitstel overleg Ramstein

KYIV (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet de leiders van een aantal grote Europese landen deze week alsnog, na uitstel van een overleg met bondgenoten in Duitsland. Hij spreekt de komende dagen met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Olaf Scholz, de Britse premier Keir Starmer en de Italiaanse premier Giorgia Meloni.

Zelensky wilde zaterdag tijdens de bespreking met bondgenoten toelichten hoe hij denkt de oorlog met Rusland te gaan winnen, maar het overleg gaat niet door omdat de Amerikaanse president Joe Biden in de Verenigde Staten blijft vanwege orkaan Milton. Zelensky arriveerde woensdag in Kroatië voor een overleg met Balkanleiders. Hij maakte daar onder meer bekend de leiders van Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland en Italië deze week in hun eigen land te ontmoeten.

Zelensky's tour door Europa brengt hem dus naar Parijs, waar hij donderdag een ontmoeting heeft met Macron. De president spreekt diezelfde dag nog in Italië met Meloni. Zelensky wordt vrijdagmorgen in het Vaticaan ontvangen door de paus en reist daarna alsnog door naar Duitsland voor een ontmoeting met Scholz. Er zijn nog geen details over het bezoek aan Starmer.

De Oekraïense leider verwacht snel een nieuwe datum voor de topbijeenkomst op de Amerikaanse vliegbasis in Ramstein. Daar komen regelmatig bondgenoten bijeen om te praten over de militaire steun aan Oekraïne. Zelensky was in september voor het laatst bij een overleg van de zogeheten Ukraine Defense Contact Group (UDCG). Toen pleitte hij voor meer wapenleveringen en toestemming om westerse langeafstandswapens te gebruiken voor aanvallen op militaire doelen in Rusland.

Meer uit Buitenland

Filipijns parlement stemt in met afzettingsprocedure Sara Duterte

QUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.

33 minuten geleden
EU legt opnieuw sancties op om ontvoering Oekraïense kinderen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag sancties ingesteld tegen nog eens zestien mensen en zeven instellingen die verantwoordelijk zijn voor de ontvoering van Oekraïense kinderen. Sinds het begin van de oorlog heeft Rusland naar schatting bijna 20.500 Oekraïense kinderen gedeporteerd en gedwongen naar Rusland overgeplaatst, melden de ministers in een verklaring.

37 minuten geleden
Rusland en Oekraïne melden ondanks bestand nieuwe aanvallen

KYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne maken ondanks hun driedaagse staakt-het-vuren weer melding van vijandelijkheden. De Oekraïense krijgsmacht sprak over schermutselingen aan het front in de afgelopen 24 uur en zei dat Rusland zondag ook met duizenden drones aanvallen heeft uitgevoerd.

1 uur geleden
EU-lidstaten schrappen opschorting associatieverdrag met Syrië

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de gedeeltelijke opschorting van het samenwerkingsverdrag tussen de EU en Syrië ingetrokken. De handelsbeperkingen die de EU in 2011 invoerde, golden voor de invoer van een aantal Syrische producten, waaronder olie, aardolieproducten, goud, edelmetalen en diamanten. Maandag is daartoe besloten. Dit wordt gezien als een belangrijke stap in het herstel en de versterking van de bilaterale betrekkingen tussen de EU en Syrië.

2 uur geleden
Starmer vecht voor politieke toekomst na verkiezingsnederlaag

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft na de verkiezingsnederlaag van zijn partij beterschap beloofd. Hij erkende in een speech dat er onder kiezers frustratie leeft over de staat van het land, de politiek en hemzelf. "Ik weet dat er mensen zijn die aan me twijfelen. Ik moet hun ongelijk aantonen en dat ga ik doen", verklaarde hij in de speech, die wordt gezien als een poging om zijn premierschap te redden.

2 uur geleden
Kos: in de EU is er plaats voor alle Westelijke Balkanstaten

BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding is prioriteit voor de EU, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding) maandag voor het begin van een overleg tussen de EU-lidstaten en de landen van de Westelijke Balkan. "Ik heb een zeer duidelijke boodschap. Er is plaats voor alle Westelijke Balkanstaten in de Europese Unie." Het gaat om Albanië, Bosnië en Herzegovina, Kosovo, Montenegro, Noord-Macedonië en Servië.

3 uur geleden
Litouwen en Letland willen vertrekkende troepen VS wel overnemen

BRUSSEL (ANP) - Letland en Litouwen willen graag Amerikaanse troepen verwelkomen als die bijvoorbeeld uit Duitsland worden weggehaald. De Baltische landen staan er goed op in Washington, menen ze, en de regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil voorbeeldige bondgenoten belonen.

3 uur geleden