Zelensky bezoekt Europese leiders na uitstel overleg Ramstein
KYIV (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet de leiders van een aantal grote Europese landen deze week alsnog, na uitstel van een overleg met bondgenoten in Duitsland. Hij spreekt de komende dagen met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Olaf Scholz, de Britse premier Keir Starmer en de Italiaanse premier Giorgia Meloni.
Zelensky wilde zaterdag tijdens de bespreking met bondgenoten toelichten hoe hij denkt de oorlog met Rusland te gaan winnen, maar het overleg gaat niet door omdat de Amerikaanse president Joe Biden in de Verenigde Staten blijft vanwege orkaan Milton. Zelensky arriveerde woensdag in Kroatië voor een overleg met Balkanleiders. Hij maakte daar onder meer bekend de leiders van Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland en Italië deze week in hun eigen land te ontmoeten.
Zelensky's tour door Europa brengt hem dus naar Parijs, waar hij donderdag een ontmoeting heeft met Macron. De president spreekt diezelfde dag nog in Italië met Meloni. Zelensky wordt vrijdagmorgen in het Vaticaan ontvangen door de paus en reist daarna alsnog door naar Duitsland voor een ontmoeting met Scholz. Er zijn nog geen details over het bezoek aan Starmer.
De Oekraïense leider verwacht snel een nieuwe datum voor de topbijeenkomst op de Amerikaanse vliegbasis in Ramstein. Daar komen regelmatig bondgenoten bijeen om te praten over de militaire steun aan Oekraïne. Zelensky was in september voor het laatst bij een overleg van de zogeheten Ukraine Defense Contact Group (UDCG). Toen pleitte hij voor meer wapenleveringen en toestemming om westerse langeafstandswapens te gebruiken voor aanvallen op militaire doelen in Rusland.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Venezuela heeft de komst van een Amerikaans oorlogsschip in Trinidad en Tobago veroordeeld als "militaire provocatie" die "erop gericht is een oorlog in het Caribisch gebied uit te lokken". Dat schrijft de regering van president Nicolás Maduro in een verklaring.
5 minuten geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/AFP) - Zoals verwacht is zittend president Alassane Ouattara op weg de presidentsverkiezingen in Ivoorkust met overmacht te winnen. De eerste resultaten die de kiescommissie heeft bekendgemaakt, geven de 83-jarige Ouattara in sommige departementen meer dan 90 procent van de stemmen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door nieuwe Israëlische luchtaanvallen in Libanon zijn drie doden gevallen, melden Libanese autoriteiten. Het Israëlische leger beweert met de aanvallen twee Hezbollah-leden te hebben gedood in het oosten en zuiden van het land. Het zou gaan om een "wapensmokkelaar" voor Hezbollah en een functionaris van de Libanese beweging in de zuidelijke plaats Ras al-Bayada.
6 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Russische troepen zijn na maandenlange gevechten de oostelijke Oekraïense stad Pokrovsk binnengetrokken, melden de Oekraïense strijdkrachten. Verschillende kleine gevechtseenheden zouden de Oekraïense verdedigingslinies hebben omzeild en zich nu in de stad bevinden.
6 uur geledenKINGSTON (ANP) - Orkaan Melissa ontwikkelt zich maandagochtend naar verwachting tot een orkaan van de vijfde, en zwaarste, categorie. Op dit moment trekt de orkaan langzaam richting Jamaica, waar deze volgens Weerplaza dinsdagochtend aan land zal komen. Orkaan Melissa is nu geclassificeerd als een zware orkaan ('major hurricane') van de vierde categorie, met windsnelheden van 225 kilometer per uur.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Het Rode Kruis werkt samen met Hamas bij het zoeken naar de lichamen van overleden gijzelaars, meldden Israëlische media. Dat zou de hulporganisatie onder andere doen in een gebied in Gaza dat onder controle staat van het Israëlische leger.
11 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP/AFP) - Een Amerikaans oorlogsschip is aangekomen in Port of Spain, de hoofdstad van Trinidad en Tobago. Dat eiland ligt vlak voor de kust van Venezuela, te midden van hoog oplopende spanningen tussen dat land en de Verenigde Staten.
11 uur geleden