Zeker veertig mensen gedood bij Israëlische aanvallen in Libanon
BEIROET (ANP) - Ten minste veertig mensen zijn vrijdag en zaterdag om het leven gekomen in Libanon door Israëlische luchtaanvallen. Dat maakten de Libanese autoriteiten zaterdagavond bekend.
In de stad Tyrus kwamen vrijdagavond zeker zeven mensen, onder wie twee kinderen, om het leven.
Zaterdag vonden in nabijgelegen steden dertien mensen de dood, onder wie zeven reddingswerkers die waren gelieerd aan Hezbollah, de gewapende groepering in Libanon waarmee Israël strijd levert. In de omgeving van de stad Baalbek werden ten minste twintig mensen gedood, aldus de Libanese autoriteiten.
Het Israëlische leger meldde dat het in Tyrus en Baalbek infrastructuur, "appartementen die werden gebruikt voor operationele doelen" en wapenopslagplaatsen had geraakt.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.
49 minuten geledenKYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
3 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
8 uur geleden