Zeker negen gewonden bij aanval met mes in Japanse trein
TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Een man heeft vrijdagavond zeker negen mensen verwond met een mes in een forenzentrein in Tokio. Volgens Japanse media liepen de meeste slachtoffers lichte verwondingen op. Een vrouw raakte zwaargewond aan haar rug maar zij verkeert niet in levensgevaar. De politie kon de vermoedelijke dader later in de buurt aanhouden.
De aanval vond plaats bij een station in het westen van Tokio. De machinist maakte nadat hij was gewaarschuwd over de aanval een noodstop. Passagiers vertelden aan de Japanse nationale omroep dat mensen in paniek probeerden om in andere rijtuigen te komen. "Er waren veel mensen met bloed op hun kleren, die in paniek wegrenden", zei een student tegen de krant Mainichi Shimbun.
De verdachte, die in de twintig zou zijn, maakte van de verwarring gebruik door uit de trein te springen en over het spoor weg te rennen. Hij werd ongeveer een uur later in een winkel in de buurt gearresteerd. Rechercheurs vonden in de trein een keukenmes.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Amnesty International heeft in een donderdag gepubliceerd rapport opgeroepen tot de afschaffing van de Amerikaanse immigratie- en douanedienst ICE. Die dienst is belast met de uitvoering van het harde optreden tegen immigranten van de regering van president Donald Trump.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De New Yorkse burgemeester Zohran Mamdani heeft fel uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die nam eerder op donderdag tegenover de Algemene Vergadering van de VN in New York ruim de tijd om Mamdani's vermeende vergoelijking van geweld tegen Joden te bespreken.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is van plan militairen en defensiemateriaal naar Saudi-Arabië te sturen om daar de stad Yanbu te helpen beveiligen. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron donderdag in een tv-interview. Het gaat onder meer om radarsystemen en afweer, zei hij, zonder expliciet in te gaan op wat voor soort afweer.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Joden voelen zich volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet langer veilig in New York sinds Zohran Mamdani is aangetreden als burgemeester. Dat zei hij in een felle toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in diezelfde stad. Bewijzen voor zijn claims gaf hij niet.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in zijn toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN eens te meer de Israëlische oorlogsdoelen herhaald. In zijn felle betoog haalde hij niet alleen uit naar Hezbollah en Hamas, maar ook naar burgers in het Westen die Israël betichten van kolonialisme.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen zich te "verzetten" tegen de onafhankelijkheid van Taiwan. Dit was tot nu toe zijn meest expliciete oproep aan president Donald Trump om zijn standpunt over het autonome eiland te veranderen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Vele tientallen diplomaten zijn de zaal uitgelopen bij de start van de speech van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Op webcambeelden is te zien hoe de zaal leegstroomt en er enkele tientallen mensen op hun plek blijven zitten. Tijdens zijn speech vorig jaar gebeurde hetzelfde. Het is onder meer een protest tegen de oorlog in Gaza.
6 uur geleden