Zeker acht doden na noodweer in zuiden Noordrijn-Westfalen
EUSKIRCHEN (ANP) - Het noodweer heeft meerdere mensen het leven gekost in het gebied rond Euskirchen in Noordrijn-Westfalen, een Duitse deelstaat die grenst aan Nederland. De lokale autoriteiten maken melding van zeker acht doden. Ze traden niet in detail over de doodsoorzaak.
De situatie in delen van het gebied wordt in een verklaring op Facebook omschreven als "zeer kritiek". Er zijn lokaal problemen met de drinkwatervoorziening en communicatie. Dat betekent dat ook alarmnummer 112 mogelijk niet bereikbaar is, waarschuwen de autoriteiten. Die adviseren mensen om als alternatief het nummer 110 van de politie te bellen.
Ook op andere plaatsen in Duitsland heeft het noodweer levens gekost. Dat gebeurde onder meer in de plaats Schuld in Rijnland-Palts, waar na een overstroming meerdere huizen zijn ingestort en zeker 70 mensen worden vermist. Tientallen andere inwoners staan op daken. In dat gebied zijn zeker vier doden gevallen.
Meer uit Buitenland
BUSAN (ANP/AFP) - De stranden in het Franse Normandië waar de geallieerden tijdens de Tweede Wereldoorlog landden voor D-Day, zijn opgenomen in de lijst van werelderfgoed. VN-organisatie UNESCO heeft daartoe besloten tijdens een vergadering in het Zuid-Koreaanse Busan.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor de derde dag op rij een drone neergehaald die zonder toestemming het luchtruim was binnengevlogen. Daarbij werd een F-16-gevechtsvliegtuig ingezet, aldus het ministerie van Defensie.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
8 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden. Daarmee komt het totale aantal evacuees in de regio boven de 220.000 uit.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
12 uur geleden