Zeiler Heiner met zege naar slotdag EK
GDYNIA (ANP) - Zeiler Nicholas Heiner heeft op het EK voor de kust van de Poolse havenstad Gdynia zijn eerste overwinning geboekt. De 31-jarige Heiner, die zich in de Finn-klasse heeft gekwalificeerd voor de Olympische Spelen van Tokio, was de sterkste in de achtste race. Met nog twee races op de slotdag voor de boeg, steeg Heiner naar de zevende plaats in de tussenstand.
De Noord-Hollander kwam moeizaam op gang op het EK. Heiner had zich in eerste instantie gericht op het WK dat volgende maand bij Mallorca zou worden gehouden, maar de strijd om de mondiale titel werd recent afgelast. "Vooraf was het niet mijn plan om hier te pieken. Mijn focus lag op het WK. Al je plannen omgooien is dan lastig", zegt Heiner. "Dit is geen excuus, maar ik heb wel het gevoel dat ik die knop in mijn hoofd nog moest omzetten voor dit EK. Gelukkig begin ik langzaam in het toernooi te groeien."
Met 64 punten na acht races neemt hij de zevende plaats in. De Hongaar Zsombor Berecz gaat de slotdag in als leider met 33 punten, op 3 punten gevolgd door de Britse olympisch kampioen Giles Scott.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
3 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden