Zverev voor het eerst nummer 1 van de wereld na nederlaag Alcaraz
SHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
Zverev (29), die dit jaar zijn eerste twee grandslamtoernooien won, is de tweede Duitse tennisser die de eerste plaats op de wereldranglijst verovert, na Boris Becker in de jaren 90.
Waar Becker nooit het kalenderjaar afsloot als nummer 1, weet Zverev nu al dat hij niet meer kan worden ingehaald. Hij wordt zo de oudste speler ooit die voor de eerste keer het jaar bovenaan de wereldranglijst eindigt.
"Droom die uitkomt"
"Het is een fantastisch seizoen voor me geweest, met overwinningen in Parijs en New York; dat ik het jaar als nummer één op de ranglijst afsluit, is echt een droom die uitkomt", zei Zverev via de ATP. "Er zit enorm veel werk en inzet in het bereiken van dit doel, vooral na mijn terugkeer van een enkelblessure. Ik kijk ernaar uit om het seizoen in stijl af te sluiten."
Zverev is op dit moment de mondiale nummer 2, de positie die hij in 2022 voor het eerst bereikte. De Italiaan Jannik Sinner, de nummer 1, komt dit seizoen niet meer in actie vanwege problemen met zijn knie.
Alcaraz (23) bezet de derde plaats. De Spanjaard won vorige week in Tokio zijn eerste ATP-toernooi sinds februari. Hij kampte dit seizoen maanden met een polsblessure, waardoor hij onder meer Roland Garros en Wimbledon miste.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
42 minuten geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
19 uur geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.
21 uur geledenTOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.
21 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft in Beijing het China Open op haar naam geschreven. De 24-jarige Chinese was in de finale te sterk voor de Russische tiener Mirra Andrejeva: 7-5 6-4.
23 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft de Mosselcross in Dendermonde op haar naam geschreven. De 37-jarige Nederlandse wereldkampioen bleef haar landgenoten Ceylin del Carmen Alvarado en Denise Betsema voor.
1 dag geleden