Zakenbeurzen in China vallen in het water door coronavirus
PEKING (ANP) - Grote zakelijke evenementen in China gaan dit voorjaar niet door. Ze worden uitgesteld om de verspreiding van het nieuwe coronavirus te voorkomen.
Onder de uitgestelde evenementen is het jaarlijkse China Development Forum, dat op 21 maart in Peking had moeten plaatsvinden, zegt een ingewijde die bekend is bij persbureau Bloomberg. Apple-baas Tim Cook en Facebook-eigenaar Mark Zuckerberg bezochten dat evenement eerder. Ook de Canton Fair, China's oudste en grootste handelsbeurs, gaat op 15 april niet door. Dat is besloten door het management van de locatie waar de Canton Fair wordt gehouden. De organisatoren komen daarmee tegemoet aan het verzoek van de overheid om verdere verspreiding van het coronavirus te helpen voorkomen.
Normaliter komt begin maart het Chinese parlement in zijn geheel bijeen in Peking. Of die bijeenkomst met 3000 aanwezigen doorgaat, is nog niet bekend. De organisatie van het Boao Forum For Asia, de Chinese variant op het World Economic Forum in Davos, beraadt zich nog op eventueel uitstel.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
53 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
9 uur geleden