Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK zonder Van der Poel, dubbelstart Dumoulin en Van Vleuten

WK zonder Van der Poel, dubbelstart Dumoulin en Van Vleuten

ARNHEM (ANP) - Mathieu van der Poel doet definitief niet mee aan de WK wielrennen eind deze maand in het Italiaanse Imola. De Nederlandse kampioen behoort niet tot de selectie, die bondscoach Koos Moerenhout maandagavond bekendmaakte. Tom Dumoulin is de kopman voor de wegwedstrijd en zal ook in de tijdrit, samen met Jos van Emden, van start gaan.

De andere Nederlandse deelnemers aan de WK-wegwedstrijd zijn: Robert Gesink, Antwan Tolhoek, Pascal Eenkhoorn, Dylan van Baarle, Pieter Weening, Sam Oomen en Martijn Tusveld.

Bij de vrouwen verdedigt Annemiek van Vleuten haar wereldtitel op de weg. Ze gaat ook van start in de tijdrit, met Anna van der Breggen, die eveneens in de wegwedstrijd uitkomt. Bondscoach Loes Gunnewijk selecteerde voor de wegwedstrijd verder Marianne Vos, Chantal Van den Broek-Blaak, Amy Pieters, Demi Vollering, Ellen van Dijk en Floortje Mackaij.

Mollema ontbreekt

In de mannenselectie ontbreekt de geblesseerde Bauke Mollema, die vrijdag in de Tour de France bij een valpartij zijn linkerpols brak. Hij zou met Dumoulin de kopman voor de wegwedstrijd zijn geweest. "Zijn noodgedwongen afzegging verandert onze tactiek wel enigszins", licht Moerenhout toe. "Tom zal nog altijd als troef uitgespeeld worden, maar we kunnen met deze groep met een open blik naar de koers kijken. Met coureurs die allemaal in prima doen zijn momenteel en op dit WK - waar het nauwelijks vlak is - goed uit de voeten kunnen."

Moerenhout maakt ten aanzien van Dumoulin voor diens deelname aan de WK-tijdrit nog wel een voorbehoud. "We houden nog wel een slag om de arm over zijn deelname, die hangt af van hoe hij de Tour de France heeft verteerd."

Amper tijdritten gereden

Dumoulin liet onlangs in de Ronde van Frankrijk weten dat hij nu nog niet echt bezig is met het WK. "Eerst nu de Tour, daar focus ik me op. Tot aan Parijs blijft al het andere op de achtergrond. Daarna kijk ik hoe ik ervoor sta. Misschien kom ik heel slecht uit de Tour en heeft het echt geen zin om de tijdrit te doen. Maar misschien doe ik het heel goed in La Planche des Belles Filles en denk ik: waarom ook niet?".

Dumoulin reed afgelopen anderhalf jaar amper tijdritten. Zaterdag wacht in de Tour een goede test in een individuele krachtproef over 36 kilometer. Dumoulin veroverde in 2017 de wereldtitel in deze discipline.

Meer uit Sport

Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

1 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

1 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

2 uur geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

4 uur geleden
Tiende tijd voor Verstappen in tweede vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.

6 uur geleden
Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

11 uur geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

11 uur geleden