Wielrenners Van Aert en Van Avermaet kopmannen België op WK
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De wielrenners Wout van Aert van Jumbo-Visma en Greg van Avermaet van CCC zijn de kopmannen van de Belgische ploeg voor de wegwedstrijd bij het WK in Italië, op zondag 27 september. Van Aert rijdt ook de tijdrit, net als Victor Campenaerts. Bondscoach Rik Verbrugghe heeft daarnaast Tiesj Benoot, Oliver Naesen, Pieter Serry, Jasper Stuyven, Loïc Vliegen en Tim Wellens geselecteerd voor de wegwedstrijd.
Van Aert is sinds de hervatting na de corona-onderbreking bezig aan zijn meest succesvolle seizoen als wegwielrenner. Hij won onder meer Strade Bianche, Milaan-Sanremo en al twee etappes in de Tour de France. Ook in de bergetappes maakt de Belg als knecht van geletruidrager Primoz Roglic veel indruk.
De WK wielrennen zouden aanvankelijk plaatsvinden in Aigle-Martigny, maar de Zwitsers haakten vanwege de coronapandemie af als organisator. Begin september werd Imola aangewezen als vervanger. Er wacht de renners op en rond het plaatselijke autocircuit een klimparcours over 258 kilometer, met daarin bijna 5000 hoogtemeters.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
2 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
3 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
23 uur geleden