Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Simon Yates wint vijfde rit van Tirreno-Adriatico

Wielrenner Simon Yates wint vijfde rit van Tirreno-Adriatico

SASSOTETTO (ANP) - Simon Yates heeft de macht gegrepen in de Tirreno-Adriatico. De Brit kwam solo over de finish na een lange slotklim van de buitencategorie richting skioord Sassotetto. Hij nam ook de leiding in het algemeen klassement over van de Canadees Michael Woods.

Geraint Thomas finishte als tweede op 35 seconden, vlak voor de Pool Rafal Majka. Wilco Kelderman eindigde als vijfde op 54 seconden. Yates heeft in het algemeen klassement een voorsprong van 16 seconden op Majka. Kelderman staat zesde met een achterstand van 1 minuut op de nieuwe klassementsleider.

Yates demarreerde 4 kilometer voor de finish. De renner van Mitchelton-Scott slaat dit jaar de Ronde van Frankrijk over. Hij wil zich tijdens de Tirreno-Adriatico voorbereiden op de Ronde van Italië, die op 3 oktober van start gaat.

Mathieu van der Poel was een groot deel van de etappe in de aanval. De Nederlander maakte deel uit van een kopgroep van maximaal tien renners. Hij werd 10 kilometer voor de finish achterhaald door het peloton.

De Tirreno-Adriatico eindigt maandag met een tijdrit van ruim 10 kilometer rond San Benedetto Del Tronto.

Meer uit Sport

Antonelli in GP China op een na jongste winnaar Formule 1-race

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.

1 uur geleden
Verstappen valt uit in Grote Prijs van China met motorprobleem

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.

1 uur geleden
FIA bevestigt schrappen Formule 1-races Bahrein en Saudi-Arabië

SHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.

1 uur geleden
Tennisser Medvedev brengt Alcaraz eerste nederlaag van 2026 toe

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).

3 uur geleden
Nog drie Iraanse voetbalsters zien af van asielaanvraag Australië

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.

6 uur geleden
Zeven paralympiërs naar sluitingsceremonie in Cortina

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.

12 uur geleden
Jens van 't Wout grijpt zilver op 500 meter op WK shorttrack

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.

13 uur geleden