Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Roglic tevreden na beperken schade in tijdrit Giro

Wielrenner Roglic tevreden na beperken schade in tijdrit Giro

CESENA (ANP) - Primoz Roglic toonde zich tevreden na zijn zesde plaats in de tweede tijdrit van de Giro d'Italia. De 33-jarige Sloveen van Jumbo-Visma gaf 17 seconden toe op de Belgische winnaar Remco Evenepoel, die daarmee ook de roze trui heroverde in de negende etappe.

"Het was een goede tijdrit", zei Roglic over de nagenoeg vlakke tijdrit van 35 kilometer. "Normaal gesproken is mijn start wat minder en finish ik beter. Van tevoren had ik hiervoor getekend. Remco staat nu iets voor mij en de mannen van Ineos, maar we komen steeds dichterbij. Het worden interessante weken."

De Sloveen heeft in het algemeen klassement een achterstand van 47 seconden op de kopman van Soudal - Quick-Step en staat daarmee derde. Geraint Thomas staat tweede op 45 seconden. "De verschillen zijn minimaal", vindt ploegleider Arthur van Dongen. "We zijn nog niet op de helft. Er komt nog heel veel klimwerk op ons af. Het secondenspel van nu is niet te vergelijken met de minuten waar ongetwijfeld mee gestrooid gaat worden."

Van Dongen vindt het mooi voor de wedstrijd dat de verschillen nog zo klein zijn. "We hebben ook een sterk Ineos gezien. Het gaat hoe dan ook een mooie strijd worden."

Meer uit Sport

Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

1 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

1 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

1 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

3 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

5 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentiniƫ

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentiniƫ voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

8 uur geleden
Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

22 uur geleden