Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londen kondigt einde proef met migrantendeal met Frankrijk aan

Londen kondigt einde proef met migrantendeal met Frankrijk aan

LONDEN (ANP/AFP) - Een Brits-Franse deal over het terugnemen door Frankrijk van illegale migranten die met bootjes op de Engelse kust landden, wordt niet verlengd.

Een jaar geleden werd afgesproken dat Frankrijk een jaar lang een aantal migranten dat Engeland illegaal was binnengereisd na een tocht over het Kanaal zou terugnemen. Als tegenprestatie zou Groot-Brittannië eenzelfde aantal migranten accepteren die dan op een gewone, legale manier als asielzoekers vanuit Frankrijk zouden reizen.

De deal was een proefproject. Het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft laten weten dat dit donderdag verloopt. Frankrijk zou een andere deal zoeken in Europees verband.

Tussen augustus 2025 en juni 2026 zijn volgens de officiële Britse cijfers bijna 1100 illegale migranten naar Frankrijk uitgezet en zijn er 1117 asielzoekers naar Groot-Brittannië gekomen.

Meer uit Buitenland

Indiase piloot stabiel na steekincident flydubai-toestel

TABUK (ANP/AFP/RTR) - De Indiase piloot die tijdens de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv zou zijn aangevallen door zijn collega, verkeert in stabiele toestand. Dat laat de Indiase ambassade in Saudi-Arabië weten. Het incident vond woensdagochtend plaats. Tijdens de vlucht zou een van de piloten van het toestel de ander hebben aangevallen en neergestoken, volgens Israël om het toestel te laten neerstorten.

37 minuten geleden
Gezant Vaticaan bezoekt Oekraïense krijgsgevangenen

MOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.

1 uur geleden
Franse minister ziet meer protest en geweld bij scholierenacties

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez constateert naar eigen zeggen een toename van gewelddadigheden en aantallen incidenten bij de landelijke scholierenprotesten. Woensdag zijn er volgens hem zeker 356 instellingen bij betrokken geweest, achttien meer dan dinsdag.

2 uur geleden
Netanyahu ontvangt passagiers flydubai-vlucht op Ben Gurion

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdagavond de passagiers ontmoet van de flydubai-vlucht waarop woensdag een gevecht uitbrak in de cockpit. De inzittenden van dat toestel werden woensdag rond het avonduur met een andere flydubai-vlucht naar Tel Aviv gevlogen. Het oorspronkelijke toestel was onderweg van Dubai naar diezelfde stad, maar moest vanwege het voorval een noodlanding maken in Saudi-Arabië.

3 uur geleden
Brussel presenteert volgende week herziening voor EU-uitbreiding

TIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.

3 uur geleden
Code rood in Frankrijk om wateroverlast en overstromingen

MONTPELLIER (ANP) - In het zuiden van Frankrijk geldt code rood vanwege veel wateroverlast en overstromingen. Volgens Weeronline viel er lokaal meer dan 330 millimeter regen. Het gaat om de departementen Gard en Hérault tussen de Spaanse grens en de rivier de Rhône.

3 uur geleden
Burnham: vermoeden dat Iran rol speelde bij incident vliegbasis

LONDEN (ANP) - De Britse overheid vermoedt dat Iran een rol speelde bij het incident bij de luchtmachtbasis bij Fairford afgelopen zondag. Dat zegt premier Andy Burnham in een interview met de BBC. "We zullen er te zijner tijd meer over zeggen, maar we kunnen bevestigen dat we vermoeden dat Iran betrokken was", aldus Burnham.

4 uur geleden