Wielrenner Roglic steviger aan de leiding in Tour de France
PUY MARY (ANP) - Wielrenner Pirmoz Roglic heeft zijn leidende positie in het algemeen klassement verstevigd. De Sloveense kopman van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma kwam als eerste van alle klassementsrenners over de finish van een zware bergetappe met zeven beklimmingen.
Roglic moest ruim 6 minuten toegeven op de Colombiaanse ritwinnaar Daniel Martínez. Van alle favorieten voor de eindzege kon alleen Tadej Pogačar zijn landgenoot in de gele trui bijhouden. Hij finisht in het wiel van Roglic. Egan Bernal verloor ruim een halve minuut op Roglic.
Pogacar is de nieuwe nummer twee van de Ronde van Frankrijk. De Colombiaan Bernal zakte naar de derde plaats.
De dertiende etappe ging van Châtel-Guyon naar Puy Mary, een uitgedoofde vulkaan op bijna 1600 meter hoogte. De rit telde maar liefst 4400 hoogtemeters.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
2 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
10 uur geleden