Wielrenner Hirschi heeft alsnog zijn Touretappe binnen
SARRAN (ANP) - Wielrenner Marc Hirschi heeft de langste rit van de Tour de France gewonnen. De aanvalslustige Zwitser van Team Sunweb kwam als eerste over de finish van de twaalfde etappe over maar liefst 218 kilometer van Chauvigny naar Sarran.
De 22-jarige Hirschi ontsnapte op het laatste klimmetje naar de top van de Suc au May uit een kopgroep van zes renners. Hij beloonde het goede optreden van zijn team, want zijn ploeggenoten Tiesj Benoot en Søren Kragh Andersen fietsten ook vooraan.
Vervolgens reed Hirschi, die Fabian Cancellara als manager heeft, de laatste 25 kilometer solo naar de finish. Dolgelukkig passeerde hij de meet. De Zwitser was zondag nog ontroostbaar toen hij in de negende etappe een vlucht van zo'n 90 kilometer net niet met een etappezege kon bekronen. Hij was met een tweede plaats ook al attent in de tweede etappe. Nu lukte het wel, in pas zijn eerste Ronde van Frankrijk.
De Fransman Pierre Roland werd tweede op 47 seconden, vlak voor Kragh Andersen. Het peloton, met Primoz Roglic in de gele leiderstrui, kwam 2.30 later dan Hirschi over de finish. De Sloveen van Jumbo-Visma verdedigt vrijdag tijdens een bergetappen een voorsprong van 21 seconden op Egan Bernal, zijn voornaamste concurrent in het algemeen klassement.
Vlakke etappe
De klassementsrenners konden elkaar niet op achterstand zetten op de vier niet al te lastige klimmetjes. De twaalfde etappe kende nauwelijks vlakke stukken. Op en af ging het over de heuvels, die zich leenden voor een lange vluchtpoging.
De Spanjaarden Luis León Sánchez en Imanol Erviti en Duitsers Nils Politt en Max Walscheid gingen al snel na de start in de aanval. De vier avonturiers kregen de Deen Kasper Asgreen en Mathieu Burgaudeau mee. Heel veel ruimte kregen ze niet. Vooral Bora-Hansgrohe en CC, de ploegen van Peter Sagan en Greg Van Avermaet, hielden het tempo hoog en trokken het peloton op een lint.
Team Sunweb was niet in de kopgroep vertegenwoordigd. Maar Hirschi, Benoot en Andersen waren wel attent toen de vluchters ruim 40 kilometer voor de finish werden achterhaald. Ze kregen Marc Soler, Maximilian Schachmann en Quentin Pacher mee. Maar geen van hen had een antwoord op een splijtende demarrage van Hirschi.
Meer uit Sport
MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
14 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geleden