Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Hirschi heeft alsnog zijn Touretappe binnen

Wielrenner Hirschi heeft alsnog zijn Touretappe binnen

SARRAN (ANP) - Wielrenner Marc Hirschi heeft de langste rit van de Tour de France gewonnen. De aanvalslustige Zwitser van Team Sunweb kwam als eerste over de finish van de twaalfde etappe over maar liefst 218 kilometer van Chauvigny naar Sarran.

De 22-jarige Hirschi ontsnapte op het laatste klimmetje naar de top van de Suc au May uit een kopgroep van zes renners. Hij beloonde het goede optreden van zijn team, want zijn ploeggenoten Tiesj Benoot en Søren Kragh Andersen fietsten ook vooraan.

Vervolgens reed Hirschi, die Fabian Cancellara als manager heeft, de laatste 25 kilometer solo naar de finish. Dolgelukkig passeerde hij de meet. De Zwitser was zondag nog ontroostbaar toen hij in de negende etappe een vlucht van zo'n 90 kilometer net niet met een etappezege kon bekronen. Hij was met een tweede plaats ook al attent in de tweede etappe. Nu lukte het wel, in pas zijn eerste Ronde van Frankrijk.

De Fransman Pierre Roland werd tweede op 47 seconden, vlak voor Kragh Andersen. Het peloton, met Primoz Roglic in de gele leiderstrui, kwam 2.30 later dan Hirschi over de finish. De Sloveen van Jumbo-Visma verdedigt vrijdag tijdens een bergetappen een voorsprong van 21 seconden op Egan Bernal, zijn voornaamste concurrent in het algemeen klassement.

Vlakke etappe

De klassementsrenners konden elkaar niet op achterstand zetten op de vier niet al te lastige klimmetjes. De twaalfde etappe kende nauwelijks vlakke stukken. Op en af ging het over de heuvels, die zich leenden voor een lange vluchtpoging.

De Spanjaarden Luis León Sánchez en Imanol Erviti en Duitsers Nils Politt en Max Walscheid gingen al snel na de start in de aanval. De vier avonturiers kregen de Deen Kasper Asgreen en Mathieu Burgaudeau mee. Heel veel ruimte kregen ze niet. Vooral Bora-Hansgrohe en CC, de ploegen van Peter Sagan en Greg Van Avermaet, hielden het tempo hoog en trokken het peloton op een lint.

Team Sunweb was niet in de kopgroep vertegenwoordigd. Maar Hirschi, Benoot en Andersen waren wel attent toen de vluchters ruim 40 kilometer voor de finish werden achterhaald. Ze kregen Marc Soler, Maximilian Schachmann en Quentin Pacher mee. Maar geen van hen had een antwoord op een splijtende demarrage van Hirschi.

Meer uit Sport

Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

4 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

14 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

15 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

16 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

16 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

17 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

20 uur geleden