Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Dumoulin blij dat hij vooraan kon blijven

Wielrenner Dumoulin blij dat hij vooraan kon blijven

ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - Wielrenner Tom Dumoulin was niet tevreden na afloop van de vierde etappe van de Tour de France, die werd gewonnen door zijn ploeggenoot Primoz Roglic. De Nederlander van Jumbo-Visma kwam als elfde over de finish, maar liep uiteindelijk geen tijdverlies op de ritwinnaar op.

"Volgens mij had ik geen gaatje gelaten. Maar ik geef toe, ik was niet goed", zegt hij. "Wat dit zegt voor de Tour? Dat zegt op dit moment dat Primoz geweldig is en dat hij zijn benen uit het Critérium du Dauphiné nog steeds heeft. Hij heeft het wel paar dagen lastig gehad na z'n val, maar hij staat er weer en dat is wel mooi."

In de slotkilometer plaatste Roglic zijn sprint en dat was volgens plan, aldus Dumoulin. "Op 2 kilometer zei Primoz door de radio: vanaf die laatste haarspeldbocht gaan we volle bak en dat heeft hij ook bevestigd, want hij wint."

'Zijn hier om de Tour te winnen'

Daarvoor had de Sloveen al even geïnformeerd bij Dumoulin hoe de Limburger ervoor stond. "Hij wilde even kijken hoe ik was en ik zei dat ik niet goed was. Maar we zijn hier om Tour te winnen, niet om iedereen te vriend te houden", aldus Dumoulin. "Het is galant dat hij even komt informeren, maar uiteindelijk was ik wel even bang dat ik er af moest. Gelukkig kon ik erbij blijven."

Jumbo-Visma controleerde op de slotklim, maar Dumoulin zat niet echt in het Jumbo-treintje in de finale. "Het is moeilijk om in zo’n hectische finale achter elkaar te blijven. Ik had vooraf al gezegd dat ik liever 'surf' als het zo'n slotfase is", verduidelijkte hij. "Als er dan iemand bij me blijft, is dat mooi voor mij, maar het is geen must. Als je zesde of zevende zit in het treintje, dan zit je namelijk nog ver."

De ploegleden hadden vooraf tegen elkaar gezegd dat het niet hoefde te gebeuren in de vierde etappe, zei Dumoulin. "We gingen zeker niet de hele dag achtervolgen. Er is wel gezegd dat als het bij elkaar bleef en we een kans zouden hebben om de rit te winnen, we ervoor zouden gaan. En om eerlijk te zijn, een ritoverwinning pakken en toch nog niet in het geel staan, dat is op dit moment echt gewoon geweldig voor onze ploeg."

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

3 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

4 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

6 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

9 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

9 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

13 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

15 uur geleden