Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Dumoulin blij dat hij vooraan kon blijven

Wielrenner Dumoulin blij dat hij vooraan kon blijven

ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - Wielrenner Tom Dumoulin was niet tevreden na afloop van de vierde etappe van de Tour de France, die werd gewonnen door zijn ploeggenoot Primoz Roglic. De Nederlander van Jumbo-Visma kwam als elfde over de finish, maar liep uiteindelijk geen tijdverlies op de ritwinnaar op.

"Volgens mij had ik geen gaatje gelaten. Maar ik geef toe, ik was niet goed", zegt hij. "Wat dit zegt voor de Tour? Dat zegt op dit moment dat Primoz geweldig is en dat hij zijn benen uit het Critérium du Dauphiné nog steeds heeft. Hij heeft het wel paar dagen lastig gehad na z'n val, maar hij staat er weer en dat is wel mooi."

In de slotkilometer plaatste Roglic zijn sprint en dat was volgens plan, aldus Dumoulin. "Op 2 kilometer zei Primoz door de radio: vanaf die laatste haarspeldbocht gaan we volle bak en dat heeft hij ook bevestigd, want hij wint."

'Zijn hier om de Tour te winnen'

Daarvoor had de Sloveen al even geïnformeerd bij Dumoulin hoe de Limburger ervoor stond. "Hij wilde even kijken hoe ik was en ik zei dat ik niet goed was. Maar we zijn hier om Tour te winnen, niet om iedereen te vriend te houden", aldus Dumoulin. "Het is galant dat hij even komt informeren, maar uiteindelijk was ik wel even bang dat ik er af moest. Gelukkig kon ik erbij blijven."

Jumbo-Visma controleerde op de slotklim, maar Dumoulin zat niet echt in het Jumbo-treintje in de finale. "Het is moeilijk om in zo’n hectische finale achter elkaar te blijven. Ik had vooraf al gezegd dat ik liever 'surf' als het zo'n slotfase is", verduidelijkte hij. "Als er dan iemand bij me blijft, is dat mooi voor mij, maar het is geen must. Als je zesde of zevende zit in het treintje, dan zit je namelijk nog ver."

De ploegleden hadden vooraf tegen elkaar gezegd dat het niet hoefde te gebeuren in de vierde etappe, zei Dumoulin. "We gingen zeker niet de hele dag achtervolgen. Er is wel gezegd dat als het bij elkaar bleef en we een kans zouden hebben om de rit te winnen, we ervoor zouden gaan. En om eerlijk te zijn, een ritoverwinning pakken en toch nog niet in het geel staan, dat is op dit moment echt gewoon geweldig voor onze ploeg."

Meer uit Sport

Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

1 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

1 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

3 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

7 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

7 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

8 uur geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

10 uur geleden