Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Dumoulin blij dat hij vooraan kon blijven

Wielrenner Dumoulin blij dat hij vooraan kon blijven

ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - Wielrenner Tom Dumoulin was niet tevreden na afloop van de vierde etappe van de Tour de France, die werd gewonnen door zijn ploeggenoot Primoz Roglic. De Nederlander van Jumbo-Visma kwam als elfde over de finish, maar liep uiteindelijk geen tijdverlies op de ritwinnaar op.

"Volgens mij had ik geen gaatje gelaten. Maar ik geef toe, ik was niet goed", zegt hij. "Wat dit zegt voor de Tour? Dat zegt op dit moment dat Primoz geweldig is en dat hij zijn benen uit het Critérium du Dauphiné nog steeds heeft. Hij heeft het wel paar dagen lastig gehad na z'n val, maar hij staat er weer en dat is wel mooi."

In de slotkilometer plaatste Roglic zijn sprint en dat was volgens plan, aldus Dumoulin. "Op 2 kilometer zei Primoz door de radio: vanaf die laatste haarspeldbocht gaan we volle bak en dat heeft hij ook bevestigd, want hij wint."

'Zijn hier om de Tour te winnen'

Daarvoor had de Sloveen al even geïnformeerd bij Dumoulin hoe de Limburger ervoor stond. "Hij wilde even kijken hoe ik was en ik zei dat ik niet goed was. Maar we zijn hier om Tour te winnen, niet om iedereen te vriend te houden", aldus Dumoulin. "Het is galant dat hij even komt informeren, maar uiteindelijk was ik wel even bang dat ik er af moest. Gelukkig kon ik erbij blijven."

Jumbo-Visma controleerde op de slotklim, maar Dumoulin zat niet echt in het Jumbo-treintje in de finale. "Het is moeilijk om in zo’n hectische finale achter elkaar te blijven. Ik had vooraf al gezegd dat ik liever 'surf' als het zo'n slotfase is", verduidelijkte hij. "Als er dan iemand bij me blijft, is dat mooi voor mij, maar het is geen must. Als je zesde of zevende zit in het treintje, dan zit je namelijk nog ver."

De ploegleden hadden vooraf tegen elkaar gezegd dat het niet hoefde te gebeuren in de vierde etappe, zei Dumoulin. "We gingen zeker niet de hele dag achtervolgen. Er is wel gezegd dat als het bij elkaar bleef en we een kans zouden hebben om de rit te winnen, we ervoor zouden gaan. En om eerlijk te zijn, een ritoverwinning pakken en toch nog niet in het geel staan, dat is op dit moment echt gewoon geweldig voor onze ploeg."

Meer uit Sport

Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

7 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

16 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

16 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

17 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

18 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

18 uur geleden
Groenewoud wint laatste massastart in aanloop naar de Spelen

INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.

18 uur geleden