Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO wil dat landen meer doen tegen mazelen

WHO wil dat landen meer doen tegen mazelen

GENÈVE (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) wil dat internationaal meer wordt ondernomen om de verspreiding van mazelen tegen te gaan. De ziekte grijpt momenteel om zich heen in tientallen landen, waaronder Nederland. "Ik wil mensen eraan herinneren dat de mazelen een van de besmettelijkste virussen zijn. Dus als mazelen ergens opduiken, zijn ze eigenlijk overal", zei WHO-bestuurder Kate O'Brien.

Wereldwijd worstelen overheden met de verspreiding van mazelen. In de Verenigde Staten zijn twee kinderen overleden en klinkt er kritiek op minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy jr., die volgens experts meer moet doen om mensen aan te moedigen zich te laten vaccineren. De minister staat bekend als vaccinscepticus. Inmiddels heeft hij mensen geadviseerd zich te laten inenten, maar ook alternatieve behandelingen geprezen.

Ook de WHO pleit voor vaccinaties. "Het mazelenvaccin is ongelofelijk veilig en ongelofelijk effectief", zei O'Brien. Haar organisatie ziet een dalende vaccinatiegraad als reden dat de ziekte zich kan verspreiden. Ook in buurland België zijn daar zorgen over. De stad Antwerpen deed donderdag een oproep aan inwoners om zich te laten inenten. "We zijn alleen maar allemaal goed beschermd wanneer de vaccinatiegraad hoog genoeg is", zei burgemeester Els van Doesburg.

In de stad zouden in de eerste drie maanden van dit jaar al meer kinderen met mazelen besmet zijn geraakt dan in heel 2024. "We zien in de praktijk een dalende vaccinatiebereidheid om uiteenlopende redenen", zei de burgemeester. "Van jonge ouders die geen gevaar meer zien in 'oude' kinderziektes tot een algemeen toegenomen wantrouwen in vaccins sinds covid en religieuze overtuigingen."

Meer uit Buitenland

NAVO-landen willen Turks verkenningssysteem voor luchtafweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Na recent gemelde schendingen van het NAVO-luchtruim willen Polen en Roemenië snel gaan werken met een Turks luchtafweersysteem. Het gaat om een geavanceerd verkenningssysteem dat Turkije in 2022 heeft gepresenteerd en Merops heet (Multispectral Extended Range Optical Sight). Het Duitse persbureau dpa meldt dat er "met hulp van Oekraïne" trainingen met het Turkse systeem worden georganiseerd.

3 uur geleden
Hulpverleners: tientallen doden in Gaza-Stad bij offensief Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische offensief in Gaza-stad heeft zaterdag tientallen levens gekost. Hulpverleners melden dat minstens 31 doden zijn gevallen in de stad. In de hele Gazastrook zouden 47 mensen zijn gedood op zaterdag.

4 uur geleden
Oekraïne blijft Russische olieraffinaderijen bestoken

KYIV/SAMARA (ANP/DPA) - Oekraïne heeft opnieuw een olieraffinaderij aan de rivier de Wolga aangevallen. Volgens de Oekraïense strijdkrachten is de raffinaderij in Saratov bestookt en is er een brand uitgebroken. Het complex in Saratov is vaker doelwit van Oekraïense droneaanvallen geweest.

5 uur geleden
VN-verdrag voor bescherming oceanen kan in januari ingaan

RABAT (ANP/AFP) - Het historische VN-verdrag dat de oceanen moet beschermen, wordt naar verwachting in januari van kracht. Ten minste zestig landen moesten het verdrag ratificeren, de laatste stap van goedkeuring die nodig was. Inmiddels zijn ook Marokko en Sierra Leone toegetreden, waardoor dit aantal is gehaald.

7 uur geleden
Polen zet opnieuw straaljagers in na aanval op Oekraïne

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.

9 uur geleden
Wereld moet zich niet laten intimideren door Israël, zegt VN-chef

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.

11 uur geleden
Verstoringen op Brussels Airport na cyberaanval

BRUSSEL (ANP/BELGA/DPA) - Een cyberaanval op de IT-dienstverlener van de check-in- en boardingsystemen heeft vrijdagavond het vliegverkeer op meerdere Europese luchthavens, waaronder Brussels Airport, verstoord. Daardoor kan er in Brussel alleen nog handmatig worden ingecheckt en geboard, wat zorgt voor forse vertragingen en annuleringen, meldde de luchthaven zaterdag.

11 uur geleden