Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO wil dat landen meer doen tegen mazelen

WHO wil dat landen meer doen tegen mazelen

GENÈVE (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) wil dat internationaal meer wordt ondernomen om de verspreiding van mazelen tegen te gaan. De ziekte grijpt momenteel om zich heen in tientallen landen, waaronder Nederland. "Ik wil mensen eraan herinneren dat de mazelen een van de besmettelijkste virussen zijn. Dus als mazelen ergens opduiken, zijn ze eigenlijk overal", zei WHO-bestuurder Kate O'Brien.

Wereldwijd worstelen overheden met de verspreiding van mazelen. In de Verenigde Staten zijn twee kinderen overleden en klinkt er kritiek op minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy jr., die volgens experts meer moet doen om mensen aan te moedigen zich te laten vaccineren. De minister staat bekend als vaccinscepticus. Inmiddels heeft hij mensen geadviseerd zich te laten inenten, maar ook alternatieve behandelingen geprezen.

Ook de WHO pleit voor vaccinaties. "Het mazelenvaccin is ongelofelijk veilig en ongelofelijk effectief", zei O'Brien. Haar organisatie ziet een dalende vaccinatiegraad als reden dat de ziekte zich kan verspreiden. Ook in buurland België zijn daar zorgen over. De stad Antwerpen deed donderdag een oproep aan inwoners om zich te laten inenten. "We zijn alleen maar allemaal goed beschermd wanneer de vaccinatiegraad hoog genoeg is", zei burgemeester Els van Doesburg.

In de stad zouden in de eerste drie maanden van dit jaar al meer kinderen met mazelen besmet zijn geraakt dan in heel 2024. "We zien in de praktijk een dalende vaccinatiebereidheid om uiteenlopende redenen", zei de burgemeester. "Van jonge ouders die geen gevaar meer zien in 'oude' kinderziektes tot een algemeen toegenomen wantrouwen in vaccins sinds covid en religieuze overtuigingen."

Meer uit Buitenland

12.000 hectare verwoest door grote natuurbrand boven Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Een grote natuurbrand in Spanje heeft ten noorden van Madrid al meer dan 12.000 hectare verwoest. Honderden mensen zijn geëvacueerd, melden lokale autoriteiten zondag.

32 minuten geleden
Man overleden na schietincident bij Antwerpse discotheek

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.

2 uur geleden
Rijkswaterstaat: handhaving Merwedebrug nog onderwerp van gesprek

GORINCHEM (ANP) - Hoe de handhaving van het verbod op vrachtverkeer op de Merwedebrug er precies uit gaat zien, is nog onderwerp van gesprek met het Openbaar Ministerie en de politie. Dat laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat zondagochtend weten. Ze spreekt nu vooral van een oproep aan vrachtverkeer om zich aan de maatregel te houden.

3 uur geleden
Minister: Rusland vuurde recordaantal ballistische raketten af

KYIV (ANP) - Rusland vuurde bij de aanvallen op Oekraïne in de nacht van zaterdag op zondag 41 raketten af, meldt de Oekraïense luchtmacht. Volgens waarnemend minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha gaat het om een recordaantal ballistische raketten, schrijft hij op X.

3 uur geleden
VS voert nieuwe luchtaanvallen uit op Iran

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben nieuwe luchtaanvallen uitgevoerd op Iran, als vergelding voor aanvallen op Amerikaanse troepen in Jordanië. Bij die Iraanse aanval zijn voor het eerst sinds de hervatting van de vijandelijkheden tussen de twee landen Amerikaanse militairen omgekomen.

4 uur geleden
Grote Russische raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/DPA/RTR) - Krachtige explosies hebben in de nacht van zaterdag op zondag de Oekraïense hoofdstad Kyiv opgeschrikt. Volgens een verslaggever ter plaatse van AFP waren er tientallen explosies die zelfs in de schuilkelders hoorbaar waren. Bij de aanvallen is zeker één persoon om het leven gekomen en raakten negen anderen gewond, zo meldden lokale functionarissen.

5 uur geleden
Elf doden, waaronder kinderen, bij Israëlische luchtaanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Volgens de civiele beschermingsdienst en ziekenhuizen in Gaza zijn zaterdag elf mensen om het leven gekomen bij Israëlische aanvallen in het gebied. Onder de slachtoffers bevinden zich drie kinderen en hun ouders.

8 uur geleden