WHO wil dat landen meer doen tegen mazelen
GENÈVE (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) wil dat internationaal meer wordt ondernomen om de verspreiding van mazelen tegen te gaan. De ziekte grijpt momenteel om zich heen in tientallen landen, waaronder Nederland. "Ik wil mensen eraan herinneren dat de mazelen een van de besmettelijkste virussen zijn. Dus als mazelen ergens opduiken, zijn ze eigenlijk overal", zei WHO-bestuurder Kate O'Brien.
Wereldwijd worstelen overheden met de verspreiding van mazelen. In de Verenigde Staten zijn twee kinderen overleden en klinkt er kritiek op minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy jr., die volgens experts meer moet doen om mensen aan te moedigen zich te laten vaccineren. De minister staat bekend als vaccinscepticus. Inmiddels heeft hij mensen geadviseerd zich te laten inenten, maar ook alternatieve behandelingen geprezen.
Ook de WHO pleit voor vaccinaties. "Het mazelenvaccin is ongelofelijk veilig en ongelofelijk effectief", zei O'Brien. Haar organisatie ziet een dalende vaccinatiegraad als reden dat de ziekte zich kan verspreiden. Ook in buurland België zijn daar zorgen over. De stad Antwerpen deed donderdag een oproep aan inwoners om zich te laten inenten. "We zijn alleen maar allemaal goed beschermd wanneer de vaccinatiegraad hoog genoeg is", zei burgemeester Els van Doesburg.
In de stad zouden in de eerste drie maanden van dit jaar al meer kinderen met mazelen besmet zijn geraakt dan in heel 2024. "We zien in de praktijk een dalende vaccinatiebereidheid om uiteenlopende redenen", zei de burgemeester. "Van jonge ouders die geen gevaar meer zien in 'oude' kinderziektes tot een algemeen toegenomen wantrouwen in vaccins sinds covid en religieuze overtuigingen."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.
21 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.
45 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
1 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.
3 uur geleden