WHO: jaarlijks 176.000 hittedoden in Europa, aantal neemt toe
KOPENHAGEN (ANP) - In Europa overlijden jaarlijks ongeveer 176.000 mensen als gevolg van extreme hitte. Dat aantal neemt toe, de sterfte is in de afgelopen twintig jaar met 30 procent gestegen.
Daarvoor waarschuwt de Europese tak van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties. "De temperaturen stijgen in Europa ongeveer twee keer zo snel als het wereldwijde gemiddelde", stelt de regionale WHO-directeur Hans Kluge.
VN-chef António Guterres had enkele dagen geleden gewaarschuwd dat de temperaturen in sommige delen van de wereld ondraaglijk beginnen te worden. Hij wil onder meer dat er meer zorg komt voor kwetsbare mensen en dat mensen op hun werk beter beschermd worden.
Volgens de WHO maken extreme temperaturen de chronische klachten van mensen erger, waaronder hart- en vaatziekten en diabetes.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
5 uur geleden