WHO: jaarlijks 176.000 hittedoden in Europa, aantal neemt toe
KOPENHAGEN (ANP) - In Europa overlijden jaarlijks ongeveer 176.000 mensen als gevolg van extreme hitte. Dat aantal neemt toe, de sterfte is in de afgelopen twintig jaar met 30 procent gestegen.
Daarvoor waarschuwt de Europese tak van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties. "De temperaturen stijgen in Europa ongeveer twee keer zo snel als het wereldwijde gemiddelde", stelt de regionale WHO-directeur Hans Kluge.
VN-chef António Guterres had enkele dagen geleden gewaarschuwd dat de temperaturen in sommige delen van de wereld ondraaglijk beginnen te worden. Hij wil onder meer dat er meer zorg komt voor kwetsbare mensen en dat mensen op hun werk beter beschermd worden.
Volgens de WHO maken extreme temperaturen de chronische klachten van mensen erger, waaronder hart- en vaatziekten en diabetes.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
1 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
9 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
10 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
11 uur geleden