WHO beschuldigt Israël ervan ziekenwagens in Gaza tegen te houden
GAZA-STAD (ANP/DPA) - In minstens drie gevallen heeft Israël verhinderd dat ambulances in Gaza zieke patiënten uit gevaarlijke gebieden konden evacueren. Dat zegt Rik Peeperkorn, de vertegenwoordiger van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) voor de Palestijnse gebieden.
Volgens Peeperkorn moesten een aantal erg zieke personen uit het noorden van Gaza worden geëvacueerd, omdat de Israëlische autoriteiten daarom hadden gevraagd. De evacuatie gebeurde in konvooien met ambulances van de WHO en ook van de Palestijnse Rode Halve Maan.
Maar op weg naar de alternatieve locaties werden de konvooien uren opgehouden bij checkpoints, aldus Peeperkorn. Uiteindelijk mochten de hulpverleners hun weg niet vervolgen en moesten ze terugkeren. Peeperkorn zegt "erg bezorgd te zijn over de veiligheid van de betrokken patiënten".
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
3 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
8 uur geleden