Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkgevers merken inhaalslag in cao-onderhandelingen

Werkgevers merken inhaalslag in cao-onderhandelingen

AMSTERDAM (ANP) - In de onderhandelingen over nieuwe cao's is in juni een inhaalslag gemaakt. Volgens AWVN, de belangrijkste arbeidsvoorwaarden­adviseur van werkgevers in Nederland, zijn er 38 cao-akkoorden tot stand gekomen. Dat zijn er meer dan in de voorgaande maanden en ook meer dan in juni vorig jaar.

De werkgevers beschouwen het grote aantal nieuwe cao’s als een teken van voorzichtig optimisme. De combinatie van een toenemend aantal vaccinaties, stijgende inflatie en dreigende krapte op de arbeidsmarkt zou daarbij voor opwaartse druk op de lonen zorgen.

Met de vakbonden is afgelopen maand een gemiddelde loonstijging van 2 procent afgesproken, komt naar voren uit de cijfers. Dat is iets hoger dan het gemiddelde van 1,9 procent over de eerste helft van het jaar, maar nog wel minder hoog dan bijvoorbeeld in heel vorig jaar werd genoteerd. Er zijn ook bedrijven of sectoren waar vanwege de crisis een nullijn is afgesproken.

Hybride werken

AWVN wijst erop dat de onderhandelaars het de laatste tijd niet alleen eens worden over de lonen, maar ook over andere zaken zoals de plaats waar het werk wordt verricht. Onlangs meldde de organisatie al dat werkgevers er in meerderheid voorstander van zijn om de voordelen van thuiswerken na de coronacrisis te behouden. Hybride werken, waarbij een deel van de tijd vanuit huis kan worden gewerkt, lijkt dan ook de nieuwe norm te worden.

In coronajaar 2020 werden in de eerste zes maanden slechts 121 cao’s afgesproken. Dit jaar staat de teller tot nu toe op 213. Toch moet er volgens AWVN nog het een en ander gebeuren. Er zijn nu namelijk minder lopende cao’s, die nog niet de einddatum hebben bereikt, dan normaal het geval is. AWVN verwacht dat in de tweede helft van dit jaar daarom een verdere inhaalslag kan worden gemaakt in de cao-onderhandelingen.

Meer uit Financieel

Chinese capaciteit kolencentrales op hoogste niveau in negen jaar

BEIJING (ANP/DPA) - China heeft de capaciteit van kolencentrales in de eerste helft van 2025 uitgebreid naar het hoogste niveau in negen jaar, meldt het Centrum voor Energieonderzoek en Schone Lucht (CREA). Ondanks de snelle groei van hernieuwbare energiebronnen in het land vertoont de bouw van kolencentrales volgens de denktank "geen tekenen van afname".

4 minuten geleden
BAM haalt groot contract binnen voor uitbreiding Limburgse netten

MAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.

24 minuten geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts fors hoger op Damrak na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's behoorde maandag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen voor 15,7 miljard euro, ofwel 31,85 euro per aandeel.

2 uur geleden
Amerikaans Keurig Dr Pepper koopt moederbedrijf Douwe Egberts

AMSTERDAM (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Keurig Dr Pepper neemt voor 15,7 miljard euro Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's over. Dat maakten de twee bedrijven maandag gezamenlijk bekend, nadat eerder al door zakenmedia was bericht over de overname.

2 uur geleden
Miljoenenboete voor bunq om tekortkomingen bij witwascontroles

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft onlinebank bunq een boete van 2,6 miljoen euro opgelegd om ernstige tekortkomingen bij zijn aanpak om witwassen te voorkomen. Volgens de toezichthouder gaf bunq in vier klantdossiers onvoldoende opvolging aan signalen en onregelmatigheden, waardoor witwasrisico's niet of niet tijdig werden gezien.

3 uur geleden
Bloomberg: Keurig Dr Pepper wil moeder Douwe Egberts overnemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse bedrijf Keurig Dr Pepper wil Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's overnemen voor een bedrag van ongeveer 18 miljard dollar, omgerekend 15,4 miljard euro. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt de overname maandag al bekendgemaakt.

4 uur geleden
ANWB wil dat accijns op benzine niet meer meestijgt met inflatie

DEN HAAG (ANP) - De ANWB roept het kabinet op om de accijnzen voor benzine niet langer te laten meestijgen met de inflatie. Mede door deze zogeheten indexatie dreigt tanken na de jaarwisseling een stuk duurder te worden. ANWB-bestuursvoorzitter Marga de Jager stelt dat de extra lastenverzwaring "autorijden onnodig duur" maakt en de betaalbaarheid van rijden onder druk zet.

4 uur geleden