Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Werkgelegenheid eind 2022 nog niet op niveau van voor corona'

'Werkgelegenheid eind 2022 nog niet op niveau van voor corona'

PARIJS (ANP) - De arbeidsparticipatie is in de meeste landen nog lang niet terug op het niveau van voor de coronacrisis. De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) verwacht dat het aantal mensen met een baan eind volgend jaar nog altijd minder zal zijn in vergelijking met voor de crisis, ondanks het sterke economische herstel in veel landen.

Dat meldt het samenwerkingsverband van voornamelijk rijke landen in een nieuw rapport over de arbeidsmarkt. In de 38 OESO-landen zijn in 2020 zo'n 22 miljoen banen verloren gegaan. Ondanks gedeeltelijk herstel zijn er nog steeds 8 miljoen werklozen meer dan voor de crisis. Nog eens meer dan 14 miljoen zijn niet actief op zoek naar een baan.

De pandemie zorgde in het eerste halfjaar van 2020 voor de gedwongen sluiting van veel onderdelen van de economie. Fabrieken werden stilgelegd en restaurants en cafés bleven gesloten. Door de oproep om zo veel mogelijk thuis te werken, kregen dienstverleners als cateraars en schoonmakers bovendien met sterk gedaalde inkomsten te maken. Volgens de OESO zijn velen die in de eerste fase van de crisis hun baan verloren nog steeds werkloos.

Loonkostencompensatie

Veel landen, waaronder Nederland, kwamen met noodsteun in de vorm van loonkostencompensatie om al te groot banenverlies te voorkomen. De OESO roept aangesloten landen op om die steun niet te snel in te trekken. "Dat zou het herstel in gevaar brengen", zegt secretaris-generaal Mathias Cormann van de OESO. De kosten zouden volgens hem kunnen worden verlaagd door meer gericht de meest kwetsbare sectoren, bedrijven en huishoudens te steunen.

De werkloosheid daalde in het OESO-gebied in mei naar 6,6 procent, tegen 6,7 procent een maand eerder. Eind 2019 lag dat percentage nog op 5,2 procent.

Meer uit Financieel

Techaandelen stuwen Amerikaanse beurzen opnieuw omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.

8 uur geleden
Beleggers duiken massaal op Alphabet-obligaties om AI-plannen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.

10 uur geleden
Spoorstaking in Spanje vroegtijdig beëindigd

MADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.

10 uur geleden
President Franse centrale bank treedt ruim voor einde termijn af

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.

12 uur geleden
Overnamebod zet InPost in de schijnwerpers op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.

12 uur geleden
Geen tekort aan babyvoeding in winkels na terugroepactie

ZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.

14 uur geleden
Schiphol voorziet drukte bij bagagehallen dinsdag om actie douane

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.

14 uur geleden