Wereldkampioen Pedersen verdedigt titel niet op WK wielrennen
KOPENHAGEN (ANP) - Regerend wereldkampioen Mads Pedersen gaat niet van start op het WK wielrennen op de weg later deze maand in het Italiaanse Imola. De Deen van Trek-Segafredo heeft zich afgemeld bij bondscoach Anders Lund, omdat het parcours niet bij hem past, melden Deense media.
De Deense bondscoach heeft een ploeg samengesteld rondom kopman Jakob Fuglsang, met daarin ook Casper Pedersen van Sunweb. Fuglsang won dit seizoen de Ruta del Sol en de Ronde van Lombardije. Voor de tijdrit heeft Lund Kasper Asgreen en Mikkel Bjerg geselecteerd.
Pedersen won vorig jaar het WK in Harrogate in Groot-Brittannië. Hij versloeg in de sprint de Italiaan Matteo Trentin en de Zwitser Stefan Küng. Het WK in Imola dit jaar kent met bijna 5000 hoogtemeters een parcours dat meer voor klimmers geschikt is.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
21 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
1 dag geleden