Weerzien met Oranje maakt middenvelder Wijnaldum heel erg blij
ZEIST (ANP) - Je zou zeggen dat veel internationals van het Nederlands elftal helemaal niet op de komende duels met Polen en Italië in de Nations League zitten te wachten. Maar niets is minder waar, benadrukte Georginio Wijnaldum. "We hebben elkaar echt enorm gemist de afgelopen negen maanden."
Oranje hervat het interlandvoetbal in een toernooi dat niet enorm tot de verbeelding spreekt. Na een gemist EK en WK was de finaleplaats van vorig jaar in de nieuwe landencompetitie van de UEFA vooral een bevestiging dat het onder de inmiddels weer vertrokken bondscoach Ronald Koeman een goede weg was ingeslagen. Overwinningen op Frankrijk, Duitsland en Engeland boden hoop voor een betere toekomst.
Maar nu hebben veel internationals maar kort vakantie kunnen vieren in de aanloop naar de duels met Polen en Italië. En de agenda voor de komende maanden is al zo vol met wedstrijden voor hun clubteam. "Maar wij vinden het echt heel fijn dat we weer bij elkaar zijn", zei Wijnaldum. "We zijn een paar jaar geleden een goede weg ingeslagen. We zijn ook heel blij dat we weer wedstrijden mogen spelen. We willen de goede lijn van de laatste jaren doortrekken."
Onder de vertrokken Koeman is Oranje weer een eenheid geworden. "We doen veel samen en hebben dezelfde interesses", zei Wijnaldum. "De nieuwkomers worden zo goed opgevangen dat het makkelijker is om goed te presteren. We zijn een hecht team geworden."
Koeman
De wederopstanding van Oranje is zeker de verdienste van Koeman, stelde Wijnaldum. "Het is jammer dat hij is vertrokken maar we gunnen het hem. Als speler sta je soms ook voor dergelijke beslissingen."
Als we de verhalen in veel Spaanse media mogen geloven, dan zet Wijnaldum ook snel een nieuwe stap in zijn loopbaan. De 29-jarige middenvelder van Liverpool zou de eerste grote aankoop van Koeman bij Barcelona worden. De kampioen van Engeland zou op die manier de weg vrijmaken voor de komst van Thiago, die vorige maand met Bayern München de Champions League won.
"Dat zijn maar geruchten, daar kan ik niets over zeggen", antwoordde Wijnaldum iedere keer als hem naar een mogelijk vertrek richting Barcelona werd gevraagd. De oud-speler van Feyenoord, PSV en Newcastle United wilde ook niet zeggen wie wat hem betreft Koeman bij Oranje moet opvolgen. "Maar ik denk wel dat het goed is op om dezelfde manier verder te gaan", stelde hij. "Koeman stond boven de partijen maar gaf ons spelers ook vrijheden."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel voor de tweede keer werd stilgelegd om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
23 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
24 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden