Weerzien met Oranje maakt middenvelder Wijnaldum heel erg blij
ZEIST (ANP) - Je zou zeggen dat veel internationals van het Nederlands elftal helemaal niet op de komende duels met Polen en Italië in de Nations League zitten te wachten. Maar niets is minder waar, benadrukte Georginio Wijnaldum. "We hebben elkaar echt enorm gemist de afgelopen negen maanden."
Oranje hervat het interlandvoetbal in een toernooi dat niet enorm tot de verbeelding spreekt. Na een gemist EK en WK was de finaleplaats van vorig jaar in de nieuwe landencompetitie van de UEFA vooral een bevestiging dat het onder de inmiddels weer vertrokken bondscoach Ronald Koeman een goede weg was ingeslagen. Overwinningen op Frankrijk, Duitsland en Engeland boden hoop voor een betere toekomst.
Maar nu hebben veel internationals maar kort vakantie kunnen vieren in de aanloop naar de duels met Polen en Italië. En de agenda voor de komende maanden is al zo vol met wedstrijden voor hun clubteam. "Maar wij vinden het echt heel fijn dat we weer bij elkaar zijn", zei Wijnaldum. "We zijn een paar jaar geleden een goede weg ingeslagen. We zijn ook heel blij dat we weer wedstrijden mogen spelen. We willen de goede lijn van de laatste jaren doortrekken."
Onder de vertrokken Koeman is Oranje weer een eenheid geworden. "We doen veel samen en hebben dezelfde interesses", zei Wijnaldum. "De nieuwkomers worden zo goed opgevangen dat het makkelijker is om goed te presteren. We zijn een hecht team geworden."
Koeman
De wederopstanding van Oranje is zeker de verdienste van Koeman, stelde Wijnaldum. "Het is jammer dat hij is vertrokken maar we gunnen het hem. Als speler sta je soms ook voor dergelijke beslissingen."
Als we de verhalen in veel Spaanse media mogen geloven, dan zet Wijnaldum ook snel een nieuwe stap in zijn loopbaan. De 29-jarige middenvelder van Liverpool zou de eerste grote aankoop van Koeman bij Barcelona worden. De kampioen van Engeland zou op die manier de weg vrijmaken voor de komst van Thiago, die vorige maand met Bayern München de Champions League won.
"Dat zijn maar geruchten, daar kan ik niets over zeggen", antwoordde Wijnaldum iedere keer als hem naar een mogelijk vertrek richting Barcelona werd gevraagd. De oud-speler van Feyenoord, PSV en Newcastle United wilde ook niet zeggen wie wat hem betreft Koeman bij Oranje moet opvolgen. "Maar ik denk wel dat het goed is op om dezelfde manier verder te gaan", stelde hij. "Koeman stond boven de partijen maar gaf ons spelers ook vrijheden."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
26 minuten geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
20 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
1 dag geleden