Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerzien met Oranje maakt middenvelder Wijnaldum heel erg blij

Weerzien met Oranje maakt middenvelder Wijnaldum heel erg blij

ZEIST (ANP) - Je zou zeggen dat veel internationals van het Nederlands elftal helemaal niet op de komende duels met Polen en Italië in de Nations League zitten te wachten. Maar niets is minder waar, benadrukte Georginio Wijnaldum. "We hebben elkaar echt enorm gemist de afgelopen negen maanden."

Oranje hervat het interlandvoetbal in een toernooi dat niet enorm tot de verbeelding spreekt. Na een gemist EK en WK was de finaleplaats van vorig jaar in de nieuwe landencompetitie van de UEFA vooral een bevestiging dat het onder de inmiddels weer vertrokken bondscoach Ronald Koeman een goede weg was ingeslagen. Overwinningen op Frankrijk, Duitsland en Engeland boden hoop voor een betere toekomst.

Maar nu hebben veel internationals maar kort vakantie kunnen vieren in de aanloop naar de duels met Polen en Italië. En de agenda voor de komende maanden is al zo vol met wedstrijden voor hun clubteam. "Maar wij vinden het echt heel fijn dat we weer bij elkaar zijn", zei Wijnaldum. "We zijn een paar jaar geleden een goede weg ingeslagen. We zijn ook heel blij dat we weer wedstrijden mogen spelen. We willen de goede lijn van de laatste jaren doortrekken."

Onder de vertrokken Koeman is Oranje weer een eenheid geworden. "We doen veel samen en hebben dezelfde interesses", zei Wijnaldum. "De nieuwkomers worden zo goed opgevangen dat het makkelijker is om goed te presteren. We zijn een hecht team geworden."

Koeman

De wederopstanding van Oranje is zeker de verdienste van Koeman, stelde Wijnaldum. "Het is jammer dat hij is vertrokken maar we gunnen het hem. Als speler sta je soms ook voor dergelijke beslissingen."

Als we de verhalen in veel Spaanse media mogen geloven, dan zet Wijnaldum ook snel een nieuwe stap in zijn loopbaan. De 29-jarige middenvelder van Liverpool zou de eerste grote aankoop van Koeman bij Barcelona worden. De kampioen van Engeland zou op die manier de weg vrijmaken voor de komst van Thiago, die vorige maand met Bayern München de Champions League won.

"Dat zijn maar geruchten, daar kan ik niets over zeggen", antwoordde Wijnaldum iedere keer als hem naar een mogelijk vertrek richting Barcelona werd gevraagd. De oud-speler van Feyenoord, PSV en Newcastle United wilde ook niet zeggen wie wat hem betreft Koeman bij Oranje moet opvolgen. "Maar ik denk wel dat het goed is op om dezelfde manier verder te gaan", stelde hij. "Koeman stond boven de partijen maar gaf ons spelers ook vrijheden."

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

5 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

5 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

6 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

6 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

8 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

8 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

8 uur geleden