Weer nieuwe records voor aandelenbeurzen New York
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met recordstanden gesloten, na de plussen van een dag eerder. De stemming op Wall Street kreeg steun van plannen van aankomend president Joe Biden om met biljoenen dollars aan extra stimuleringsmaatregelen te komen om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te loodsen. Biden reageerde daarmee op een tegenvallend banenrapport uit de Verenigde Staten.
De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde met een plus van 0,2 procent op 31.097,97 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 3824,68 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 1,3 procent tot 13.105,20 punten.
De werkgelegenheid in de VS nam in december onverwacht af. Volgens het ministerie van Arbeid ging het om de eerste banenkrimp sinds de grote coronaklap van afgelopen voorjaar. De cijfers wijzen op een kink in het eerder ingezette herstel van de Amerikaanse arbeidsmarkt door het sterk stijgende aantal coronabesmettingen in het land en de nieuwe lockdowns.
Meer steun
Biden zei dat de tegenvallende banencijfers wijzen op de noodzaak voor meer steun aan Amerikaanse huishoudens, bijvoorbeeld door hoge steuncheques. Volgende week donderdag wil Biden met zijn plannen voor een nieuw coronasteunpakket naar buiten komen.
Farmaceut Moderna leverde een eerdere koerswinst in en verloor 2 procent. De Britse toezichthouder heeft diens coronavaccin goedgekeurd. Na de vaccins van Pfizer/BioNTech en AstraZeneca mag nu ook dat van Moderna worden toegediend in het Verenigd Koninkrijk. De Europese Commissie keurde het vaccin van Moderna eerder deze week al goed.
Tesla
Tesla zette zijn opmerkelijke opmars door met een plus van bijna 8 procent. De beurswaarde van de maker van elektrische auto's is nu gestegen tot meer dan 800 miljard dollar. De marktwaarde van Tesla nadert nu die van de grote techbedrijven Apple, Microsoft, Amazon en Google-moederconcern Alphabet.
De euro was 1,2223 dollar waard tegen 1,2256 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,4 procent meer op 52,61 dollar. Brentolie werd 3 procent duurder op 56,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.
15 minuten geledenCHICAGO (ANP/RTR) - Meta haalt advertenties van Instagram en Facebook af die gericht zijn op het werven van nieuwe eisers voor lopende Amerikaanse rechtszaken over socialemediaverslaving. In deze zaken worden Meta en andere concerns ervan beschuldigd hun platforms zo te hebben ontworpen dat ze verslavend zijn voor jonge gebruikers.
18 minuten geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Een team van het grote Amerikaanse olieconcern ConocoPhillips doet onderzoek in Venezuela naar mogelijke olieprojecten. Daarmee volgt ConocoPhillips het voorbeeld van branchegenoot ExxonMobil dat twee weken geleden meldde dat er een team naar Venezuela was gestuurd om te kijken naar de mogelijkheden.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De staking van cabinepersoneel van Lufthansa in Duitsland vrijdag raakt ongeveer 90.000 passagiers, verwacht de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV. De koepelvereniging zegt dat mogelijk meer dan 520 vluchten niet kunnen doorgaan door de werkonderbreking. Veel Duitsers keren terug van paasvakantie.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben er de afgelopen weken voor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.
2 uur geleden