Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisaties eind november tegenover Meta in kort geding om bril

Organisaties eind november tegenover Meta in kort geding om bril

AMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond, Offlimits en The Firewall staan op 26 november tegenover socialmediabedrijf Meta in de rechtbank van Amsterdam. Dat hebben de belangenorganisaties donderdag bekendgemaakt. De drie Nederlandse organisaties eisen in een kort geding dat Meta stopt met de verkoop van de Meta-bril zolang daarmee stiekem opnamen kunnen worden gemaakt.

De Consumentenbond, Offlimits en The Firewall hadden afzonderlijk Meta gesommeerd om de verkoop te stoppen. De belangenorganisaties trekken inmiddels samen op en hebben de rechtbank Amsterdam verzocht om de zaken gezamenlijk te behandelen.

De Consumentenbond heeft Meta gevraagd om aanpassingen te doen aan de bril, omdat deze de privacywet zou schenden. Offlimits en The Firewall eisen dat de brillen uit de schappen verdwijnen en dat de verkochte brillen door Meta worden aangepast. Uit een reactie van Meta is voor de organisaties duidelijk geworden dat Meta de brillen niet vrijwillig uit het schap gaat halen.

Meer uit Financieel

Nog lege schappen in Albert Heijn-winkels door Nederland

DEN HAAG (ANP) - In verschillende Albert Heijn-vestigingen in Nederland zijn donderdag nog lege schappen te zien van verse producten, zoals groente en fruit. Wel lijkt het erop dat er weer meer wordt bijgevuld, nu het herstel van de leveringen aan supermarkten is ingezet.

14 minuten geleden
TSMC boekt opnieuw recordwinst door sterke vraag naar AI-chips

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.

31 minuten geleden
Fastned voert bouwtempo nieuwe laadstations op

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.

46 minuten geleden
Groothandel Sligro merkt dat consument minder vaak uit eten gaat

VEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro, een belangrijke leverancier aan de Nederlandse horeca, blijft last houden van consumenten die terughoudender zijn met hun bestedingen in restaurants en cafés. De omzet van het bedrijf liep in het afgelopen kwartaal iets terug.

49 minuten geleden
Beurzen Zuid-Korea en Japan onderuit door uitverkoop chipaandelen

SEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan zijn donderdag hard onderuitgegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na de forse koersverliezen in de Amerikaanse chipsector op woensdag. De chipaandelen zijn dit jaar sterk in waarde gestegen dankzij de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

58 minuten geleden
Navigatiebedrijf TomTom schrapt ongeveer 200 banen

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom gaat ongeveer tweehonderd banen schrappen om de kosten te drukken en de organisatie "slagvaardiger" te maken. Het Nederlandse bedrijf, met wereldwijd 3300 mensen in dienst, verwacht dat de reorganisatie jaarlijks ongeveer 21 miljoen euro aan kostenbesparingen oplevert.

1 uur geleden
Werkloosheid opnieuw onveranderd op 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in september voor de tweede maand op rij onveranderd gebleven op 4 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli steeg de werkloosheid nog tot 4 procent, van 3,8 procent in juni.

2 uur geleden