Weer meer miljonairs in Nederland, vooral veel in Noord-Holland
DEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar weer meer miljonairs bij. Op 1 januari 2024 telde ons land 452.000 huishoudens met een vermogen van 1 miljoen euro of meer. Dat is 5,5 procent van alle Nederlandse huishoudens en 17.000 meer dan in 2023, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.
De huishoudens hadden in doorsnee een vermogen van 1,6 miljoen euro. Dat houdt in dat de ene helft meer dan dit bedrag in handen had en de andere helft minder, legt het CBS uit. Twee op de drie bezaten tot 2 miljoen euro. Een kwart had 2 tot 5 miljoen euro en 3 procent 10 miljoen euro of meer.
In de Noord-Hollandse gemeenten Bloemendaal en Laren woonden de meeste miljonairs. Ongeveer een op de drie huishoudens daar bezat 1 miljoen euro of meer. Ook in de gemeenten Blaricum en Heemstede (beide Noord-Holland) woonden veel miljonairs, 25 en 24 procent. In Wassenaar (Zuid-Holland) had 23 procent een miljoen of meer. De provincies Noord-Holland en Utrecht hadden met 7 procent naar verhouding de meeste huishoudens met zoveel vermogen.
Zelfstandig
In Groningen, Flevoland en Limburg woonden de minste miljonairs, minder dan 4 procent. De Limburgse gemeenten Brunssum, Heerlen en Kerkrade telden er het minst, net als Nissewaard (Zuid-Holland) en Den Helder (Noord-Holland).
De voornaamste inkomstenbron van vier op de tien miljonairshuishoudens was een pensioen, ziet het statistiekbureau. De rest haalde het inkomen vooral uit werk. Meer dan de helft van de werkende miljonairs was vorig jaar zelfstandige. Dit aandeel is wel afgenomen sinds 2014, toen waren nog ruim zeven op de tien werkende miljonairs zelfstandigen.
Verder bestond 40 procent van de bezittingen uit ondernemingsvermogen en aanmerkelijk belang. Iemand heeft een aanmerkelijk belang als die persoon minstens 5 procent van de aandelen in een bepaald bedrijf heeft. Een kwart van de bezittingen van miljonairshuishoudens besloeg de waarde van de woning. Hoe groter het vermogen, hoe groter de waarde van het ondernemingsvermogen en aanmerkelijk belang naar verhouding zijn. Bij de berekeningen van het CBS zijn de waarde van de eigen woning en een eventuele hypotheekschuld meegenomen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
5 uur geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
8 uur geleden