Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer bestorming Spaanse enclave in Noord-Afrika

Weer bestorming Spaanse enclave in Noord-Afrika

MELILLA (ANP) - Naar schatting driehonderd migranten hebben donderdag de omheiningen van de Spaanse enclave Melilla in Marokko bestormd. Van de bestormers slaagden 238 erin de hekwerken over te komen aan de zuidrand van de enclave. Plaatselijke media beschrijven de migranten als mannen of jongens van "beneden de Sahara". Daarmee wordt bedoeld dat de illegale migranten waarschijnlijk niet uit Marokko of andere Noord-Afrikaanse landen komen, maar uit zuidelijker delen van Afrika.

Drie leden van de Guardia Civil raakten lichtgewond. De enclaves Melilla en Ceuta vormen een geliefd doel van illegale migranten omdat ze hier Spanje en de Europese Unie kunnen bereiken zonder de Middellandse Zee te hoeven oversteken. De twee enclaves zijn al 600 jaar Europese bezittingen en beslaan gezamenlijk ruim 30 vierkante kilometer en hebben 170.000 inwoners. Ceuta ligt iets ten zuiden van Gibraltar en Melilla 225 kilometer oostelijker.

Meer uit Buitenland

Lichamen van vrouw en baby gevonden in stadspark Rome

ROME (ANP/DPA) - In een stadspark in Rome zijn een dode vrouw en baby gevonden. Het is nog niet bekend of het om moeder en dochter gaat. De Italiaanse politie doet nader onderzoek.

35 minuten geleden
Katz: krijgsmacht zal activistenschip op weg naar Gaza stoppen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft naar eigen zeggen de krijgsmacht (IDF) opdracht gegeven om te voorkomen dat een schip met activisten aan boord naar Gaza vaart. Een van de opvarenden is de Zweedse Greta Thunberg, vooral bekend als klimaatactivist. "We zullen proberen de belegering te beëindigen en humanitaire corridors naar Gaza te openen", heeft zij laten weten aan Al Jazeera.

52 minuten geleden
Gazaanse hulpverleners melden opnieuw doden bij noodhulppunt

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Gazaanse hulpverleners verklaren dat vier doden zijn gevallen onder mensen die op weg waren naar een noodhulppunt. Israëlische militairen zouden op hen hebben geschoten.

1 uur geleden
Ganshoren herdenkt jongen die stierf bij politieachtervolging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In het Brusselse Ganshoren hebben honderden mensen een herdenking gehouden voor de 11-jarige jongen die werd doodgereden tijdens een politieachtervolging. Het ongeval vond daar maandag plaats.

2 uur geleden
Rusland begint nieuw offensief in regio Dnipropetrovsk

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zegt voor het eerst sinds de grootschalige invasie van Oekraïne te beginnen aan een offensief in de regio Dnipropetrovsk. Een tankeenheid is volgens het ministerie van Defensie aan de grens aangekomen en klaar om verder te trekken. Oekraïne heeft nog niet gereageerd.

3 uur geleden
Rusland: treinen met lichamen Oekraïners vertrekken zondagochtend

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat treinen met de lichamen van omgekomen Oekraïense militairen zondag aan het eind van de ochtend richting de grens vertrekken. Luitenant-generaal Aleksandr Zorin trekt bij het staatspersbureau TASS wel in twijfel of de uitwisseling van Oekraïense en Russische gesneuvelden deze week nog zal doorgaan.

4 uur geleden
Neergeschoten Colombiaanse presidentskandidaat geopereerd

BOGOTA (ANP/AFP) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe die werd neergeschoten in Bogota is geopereerd. De operatie is geslaagd, maar de komende uren zullen essentieel zijn voor zijn herstel, meldde burgemeester Carlos Fernando Galán.

4 uur geleden