Wateroverlast in Londen door noodweer
LONDEN (ANP) - In Londen zijn zondag straten ondergelopen en metrostations gesloten na zware regenval. Voor gedeeltes van Londen gingen twee waarschuwingen voor snelle overstromingen uit. Ook werd gewaarschuwd voor lichtere wateroverlast op veertien plaatsen in de hoofdstad en omgeving, meldde de BBC zondag.
Burgemeester Sadiq Khan twitterde dat politie en brandweer druk waren met "aanzienlijke overstromingen" in de stad en en waarschuwde niet te lopen of te rijden door het water dat straten overstroomt.
In tientallen straten liepen auto's en bussen vast in het snel stijgende water. Veel straten werden afgesloten, acht metrostations zijn dicht nadat ze waren volgelopen. De brandweer zei driehonderd telefoontjes over ondergelopen kelders en wegen te hebben gehad in een paar uur tijd. Twee ziekenhuizen meldden problemen op de afdelingen spoedeisende hulp door het noodweer, berichtte Sky News. Ze vroegen patiënten naar andere ziekenhuizen te gaan.
Voor een groot deel van het zuidoosten van Engeland geldt code oranje voor onweer. Meteorologen voorspellen voor zondagavond nog veel regen in dat gebied.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
1 uur geledenJEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
2 uur geleden