Wapenfabrikanten licht omlaag op Wall Street na toespraak Biden
NEW YORK (ANP) - Wapenfabrikanten gingen donderdag overwegend omlaag op de beurzen in New York. De Amerikaanse president Joe Biden wil het nog steeds groeiende vuurwapengeweld in zijn land aanpakken met een reeks maatregelen. In een toespraak heeft hij gepleit voor een verbod op aanvalswapens voor particulieren.
Sturm Ruger en Smith & Wesson Brands leverden elk bijna 1 procent aan beurswaarde in. Dat de koersdalingen niet groter zijn komt mogelijk omdat Biden eerder al had aangegeven de wapenwetgeving te willen aanpassen. Munitiemaker Vista Outdoor ging ondanks het nieuws toch een fractie hoger de handel uit.
Op Wall Street was het sentiment onder beleggers over de gehele linie positief. Dat komt door geruststellende woorden van centrale banken. Uit notulen van de Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) kwam namelijk naar voren dat ze vooralsnog weinig zien in een te vroege afbouw van hun stimuleringsmaatregelen voor de economie. Fed-voorzitter Jerome Powell liet ook nog van zich horen. Hij gaf aan dat de koepel van Amerikaanse centrale banken middelen heeft om pieken in de inflatie te beteugelen, mocht dat nodig zijn.
Netflix
De Dow-Jonesindex won 0,2 procent tot 33.503,57 punten. De breed samengestelde S&P 500 eindigde 0,4 procent hoger op 4097,17 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1 procent tot 13.829,31 punten.
Netflix was in trek vanwege een grote deal met de entertainmenttak van het Japanse elektronicaconcern Sony. De videostreamingdienst krijgt komende jaren in de Verenigde Staten exclusieve rechten op films van de Japanners. Als er straks nieuwe delen uitkomen in populaire filmreeksen als Jumanji en Spider-Man zullen die op Netflix worden toegevoegd, nadat de films in de bioscoop hebben gedraaid. Het aandeel steeg meer dan 1 procent.
GameStop verloor op zijn beurt meer dan 4 procent. De activistische belegger Ryan Cohen is voorgedragen als voorzitter bij de keten van computerspellenwinkels. Hij pleit al langere tijd voor een grote koerswijziging bij het bedrijf, dat onlangs nog flink aan beurswaarde won door particuliere beleggers die zich verenigden op forumsite Reddit.
GameStop
Er was ook overnamenieuws. De in New York genoteerde Canadese cannabisproducent Canopy Growth neemt voor honderden miljoenen dollars de Canadese branchegenoot Supreme Cannabis Holdings over. Canopy speelde op de beurs rond de 5 procent kwijt.
De euro was 1,1917 dollar waard, tegenover 1,1904 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd een fractie goedkoper op 59,76 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 63,29 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
12 uur geleden