Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wanhopige Haïtianen bestormen hulpkonvooi

Wanhopige Haïtianen bestormen hulpkonvooi

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Wanhopige inwoners van Haïti hebben vrijdag in de buurt van de stad Les Cayes in het zuiden van het land een konvooi met hulpgoederen geplunderd. De vier vrachtauto's van hulporganisatie Food for the Poor brachten voedsel en water naar dorpen in de buurt, toen ze bestormd werden. Het zuiden van Haïti is zwaar getroffen door de aardbeving van vorige week zaterdag. Veel mensen wachten er nog altijd op hulp.

De wegen in het gebied zijn door de aardbeving met een kracht van 7,2 onbegaanbaar geworden en dorpen zijn afgesloten van de bewoonde wereld. De hulpverlening werd de afgelopen week verder bemoeilijkt door slecht weer.

Food for the Poor zei in een verklaring dat er geen gewonden vielen bij de bestorming. Ook de vrachtauto's bleven onbeschadigd en de organisatie zei door te zullen gaan met de hulpverlening. Een ander konvooi wist wel zijn bestemming te bereiken.

Bij de aardbeving kwamen zeker 2189 mensen om het leven. Ook vielen er minstens 12.000 gewonden. Volgens VN-organisatie Unicef ​​zijn in totaal zeker 1,2 miljoen mensen getroffen. Haïti is het armste land op het westelijk halfrond.

Meer uit Buitenland

Rechter beveelt vrijlating 5-jarige jongen na arrestatie door ICE

SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.

3 uur geleden
Meerderheid Iraaks parlement blijft al-Maliki steunen als premier

BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.

10 uur geleden
Iran: vooruitgang richting onderhandelingen met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.

11 uur geleden
Witkoff spreekt van constructieve gesprekken met Rusland

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.

12 uur geleden
Rechter weigert ICE-operatie in Minnesota stop te zetten

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.

13 uur geleden
Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

14 uur geleden
Explosies in meerdere plaatsen in Iran gemeld

BANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.

17 uur geleden