Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wanhopige Haïtianen bestormen hulpkonvooi

Wanhopige Haïtianen bestormen hulpkonvooi

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Wanhopige inwoners van Haïti hebben vrijdag in de buurt van de stad Les Cayes in het zuiden van het land een konvooi met hulpgoederen geplunderd. De vier vrachtauto's van hulporganisatie Food for the Poor brachten voedsel en water naar dorpen in de buurt, toen ze bestormd werden. Het zuiden van Haïti is zwaar getroffen door de aardbeving van vorige week zaterdag. Veel mensen wachten er nog altijd op hulp.

De wegen in het gebied zijn door de aardbeving met een kracht van 7,2 onbegaanbaar geworden en dorpen zijn afgesloten van de bewoonde wereld. De hulpverlening werd de afgelopen week verder bemoeilijkt door slecht weer.

Food for the Poor zei in een verklaring dat er geen gewonden vielen bij de bestorming. Ook de vrachtauto's bleven onbeschadigd en de organisatie zei door te zullen gaan met de hulpverlening. Een ander konvooi wist wel zijn bestemming te bereiken.

Bij de aardbeving kwamen zeker 2189 mensen om het leven. Ook vielen er minstens 12.000 gewonden. Volgens VN-organisatie Unicef ​​zijn in totaal zeker 1,2 miljoen mensen getroffen. Haïti is het armste land op het westelijk halfrond.

Meer uit Buitenland

Zelensky: bestand van dertig dagen teken van wil tot vrede

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft donderdag gezegd dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek had verteld dat een staakt-het-vuren van dertig dagen een "echte indicator" zou zijn voor een beweging in de richting van vrede met Rusland. Zelensky zei ook dat Kyiv bereid was dit bestand onmiddellijk in te voeren.

3 uur geleden
President Ecuador: hulp van Israël in strijd tegen drugskartels

QUITO (ANP/AFP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft donderdag verteld dat hij hulp had gezocht bij Israël en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om de drugskartels te bestrijden die het Zuid-Amerikaanse land terroriseren.

3 uur geleden
Leger VS begint in juni met ontslaan transgender militairen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft interne instructies aan het Pentagon gegeven om uiterlijk 6 juni te beginnen met het ontslaan van transgender militairen die niet zelf besluiten te vertrekken. Dat blijkt uit een memo dat persbureau Reuters heeft ingezien.

8 uur geleden
Russische versterkingen aan grens Europa baren Schoof zorgen

OSLO (ANP) - Rusland is zorgelijk druk met militaire voorbereidingen aan de Europese oostgrens, zegt premier Dick Schoof. Het land legt infrastructuur aan waarmee het militairen zou kunnen aanvoeren. En de oostelijke NAVO-landen hebben last van allerlei Russische prikacties.

8 uur geleden
New York verwacht flink minder buitenlandse toeristen door Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ambtenaren van de Amerikaanse stad New York hebben hun prognose voor het aantal buitenlandse toeristen dit jaar met 17 procent verlaagd. Ze stellen dat de importtarieven en het strenge immigratiebeleid van president Donald Trump bezoekers afschrikken.

8 uur geleden
Kardinaal Eijk voorziet onder nieuwe paus geen revolutie

VATICAANSTAD (ANP) - De Nederlandse kardinaal Wim Eijk verwacht niet dat de nieuwe paus Leo XIV voor een grote revolutie gaat zorgen in de kerk. "Ik denk dat een heel belangrijke taak van de paus is om de eenheid in de kerk te herstellen", zei Eijk vlak na afloop van het conclaaf.

9 uur geleden
India meldt Pakistaanse raket- en droneaanval in Indiaas Kasjmir

NEW DELHI (ANP/DPA) - Pakistan heeft verschillende militaire installaties aangevallen met raketten en drones in het door India gecontroleerde deel van Kasjmir, meldde de Indiase regering donderdag. Een militair station nabij de grens in de Indiase staat Punjab was ook doelwit van de luchtaanvallen, aldus het Indiase leger op X. Pakistan heeft de aanvallen niet bevestigd.

9 uur geleden