Wall Street lager, maar vaccinproducenten flink omhoog
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen op Wall Street zijn maandag met rode cijfers aan de week begonnen. Net als in Europa heeft onzekerheid over de economie gezien de opkomst van de Delta-variant van het coronavirus zich meester gemaakt van beleggers. Veel aandelen werden daarom lager gezet, maar de producenten van coronavaccins gingen juist hard omhoog.
Daarbij gaat het vooral om bedrijven die vaccins met de mRNA-techniek maken, zoals BioNtech, Moderna en Novavax. Die biotechbedrijven werden tot 12,8 procent hoger gezet. Ook de makers van coronatesten zoals Fulgent Genetics, Quidel, Quest Diagnostics en OraSure Technologies stegen, tot 9,8 procent.
De Dow-Jonesindex sloot 2,1 procent lager op 33.962,04 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 1,6 procent omlaag tot 4258,49 punten en techbeurs Nasdaq daalde 1,1 procent tot 14.274,98 punten.
Delta Air Lines
Bedrijven die afhankelijk zijn van toerisme moesten het ontgelden. Zo verloren Delta Air Lines, American Airlines en United Airlines tot 5,5 procent. De cruisemaatschappijen Carnival, Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line werden tot 5,7 procent lager gezet. Maar ook de financiƫle sector had het lastig, met minnen voor grote banken als JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs en Bank of America tot 3,3 procent. Machinebouwer Caterpillar en vliegtuigfabrikant Boeing leverden tot 4,9 procent in.
De oliefondsen stonden onder druk door een akkoord tussen oliekartel OPEC en zijn bondgenoten over een productieverhoging, waardoor de olieprijzen flink daalden. Een vat Amerikaanse olie werd 7,6 procent goedkoper op 66,34 dollar per vat. Brentolie ging voor 68,60 dollar per vat van de hand, een daling van 6,8 procent. Grote olie- en gasproducenten als ExxonMobil, Chevron, ConocoPhillips en Marathon Petroleum daalden tot 4,5 procent. Oliedienstverleners als Halliburton, Schlumberger en Apache moesten tot 4,4 procent prijsgeven.
Zoom Video Communications
Zoom Video Communications stond eveneens in de belangstelling met een min van 2,2 procent. De onlinevergaderdienst neemt voor 14,7 miljard dollar het bedrijf Five9 over, dat zich bezighoudt met callcenterdiensten via het internet. Het is de grootste overname ooit voor Zoom en moet de onderneming helpen nog beter de concurrentie aan te gaan op het gebied van diensten voor thuiswerk en op afstand werken. De overname wordt geheel in aandelen afgehandeld. Het aandeel Five9 won 5,9 procent.
De euro was 1,1797 dollar waard tegen 1,1801 dollar bij de slotbel in Europa.
Meer uit Financieel
DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
18 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
1 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
2 uur geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.
3 uur geleden