Wall Street hoger na alom verwacht Fed-besluit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met plussen gesloten. De aandacht op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De koepel van centrale banken in de VS hield als verwacht de rente onveranderd. Ook voor volgend jaar worden door de beleidsmakers in doorsnee geen rentestappen verwacht. Oplopende voorraden zorgden verder voor lagere olieprijzen.
De Dow-Jonesindex eindigde de sessie 0,1 procent hoger op 27.911,30 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 3141,63 punten en techbeurs Nasdaq werd 0,4 procent hoger gezet op 8654,05 punten.
De Fed-beslissing om de renteniveau's ongemoeid te laten was voor het eerst sinds mei unaniem. De stand van de economie rechtvaardigt volgens de Fed de huidige tarieven. Verder liet de bankenkoepel in een toelichting op de vooruitzichten de term 'onzekerheden' weg. Voor 2021 worden over het algemeen hogere rentetarieven verwacht.
Boeing
Boeing maakte een eerder verlies goed en won 0,6 procent. Luchtvaarttoezichthouder FAA hield al eind vorig jaar, nog voor een toestel van Ethiopian Airlines neerstortte, rekening met meer rampen met toestellen van het type 737 MAX. Ook liet de waakhond weten dat de 737 MAX zeker dit jaar geen groen licht krijgt om weer te mogen vliegen. Bovendien dreigen extra boetes voor de vliegtuigbouwer.
Home Depot werd 1,8 procent lager gezet. De doe-het-zelfketen verlaagde zijn omzetverwachting voor volgend boekjaar, onder druk van de minder sterke huizenmarkt in de Verenigde Staten. Het bedrijf rekent nu voor 2020 op een omzetgroei van 3,5 tot 4 procent. De verwachtingen voor dit jaar werden gehandhaafd.
Amazon
Chevron (min 1,4 procent) gaat tot 11 miljard dollar afschrijven op gasactiviteiten vanwege de lagere gasprijzen. De afboeking komt voor een aanzienlijk deel voor rekening van gasbezittingen van Chevron in de regio Appalachia, in het oosten van de VS.
Amazon sloot 0,6 hoger. De Britse marktwaakhond CMA gaat niet zomaar akkoord met de investering van de techreus in de Britse maaltijdbezorger Deliveroo.
De euro was 1,1136 dollar waard tegen 1,1094 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 58,84 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent in prijs tot 63,85 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.
4 uur geleden