
Wall Street hoger na alom verwacht Fed-besluit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met plussen gesloten. De aandacht op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De koepel van centrale banken in de VS hield als verwacht de rente onveranderd. Ook voor volgend jaar worden door de beleidsmakers in doorsnee geen rentestappen verwacht. Oplopende voorraden zorgden verder voor lagere olieprijzen.
De Dow-Jonesindex eindigde de sessie 0,1 procent hoger op 27.911,30 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 3141,63 punten en techbeurs Nasdaq werd 0,4 procent hoger gezet op 8654,05 punten.
De Fed-beslissing om de renteniveau's ongemoeid te laten was voor het eerst sinds mei unaniem. De stand van de economie rechtvaardigt volgens de Fed de huidige tarieven. Verder liet de bankenkoepel in een toelichting op de vooruitzichten de term 'onzekerheden' weg. Voor 2021 worden over het algemeen hogere rentetarieven verwacht.
Boeing
Boeing maakte een eerder verlies goed en won 0,6 procent. Luchtvaarttoezichthouder FAA hield al eind vorig jaar, nog voor een toestel van Ethiopian Airlines neerstortte, rekening met meer rampen met toestellen van het type 737 MAX. Ook liet de waakhond weten dat de 737 MAX zeker dit jaar geen groen licht krijgt om weer te mogen vliegen. Bovendien dreigen extra boetes voor de vliegtuigbouwer.
Home Depot werd 1,8 procent lager gezet. De doe-het-zelfketen verlaagde zijn omzetverwachting voor volgend boekjaar, onder druk van de minder sterke huizenmarkt in de Verenigde Staten. Het bedrijf rekent nu voor 2020 op een omzetgroei van 3,5 tot 4 procent. De verwachtingen voor dit jaar werden gehandhaafd.
Amazon
Chevron (min 1,4 procent) gaat tot 11 miljard dollar afschrijven op gasactiviteiten vanwege de lagere gasprijzen. De afboeking komt voor een aanzienlijk deel voor rekening van gasbezittingen van Chevron in de regio Appalachia, in het oosten van de VS.
Amazon sloot 0,6 hoger. De Britse marktwaakhond CMA gaat niet zomaar akkoord met de investering van de techreus in de Britse maaltijdbezorger Deliveroo.
De euro was 1,1136 dollar waard tegen 1,1094 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 58,84 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent in prijs tot 63,85 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Technologiebedrijf Philips reageert bedroefd op het overlijden van de voormalige topman Cor Boonstra, die het bedrijf van 1996 tot 2001 leidde. Het concern is Boonstra dankbaar voor zijn bijdrage aan Philips, aldus een verklaring.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt nog eens ruim twintig banken uit te sluiten van het internationale betaalsysteem SWIFT als onderdeel van een nieuw pakket sancties tegen Rusland. Daarnaast denkt het landenblok aan het verlagen van een prijsplafond voor Russische olie en sancties voor de Nord Stream-gaspijpleidingen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige topbestuurder van Philips Cor Boonstra is in de nacht van vrijdag op zaterdag op 87-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat zijn familie weten aan het ANP. Boonstra leidde het elektronicaconcern van 1996 tot 2001. Hij had lang de reputatie een van de beste bestuurders van Nederland te zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een aantal nieuwe decreten opdracht gegeven om fors meer kerncentrales te laten bouwen in de Verenigde Staten. Het ministerie van Energie krijgt daarbij de opdracht de bouw van tien conventionele kernreactoren mogelijk te maken voor 2030. Daarnaast wil Trump dat er nieuwe kleinere reactoren komen van een nieuw type dat nooit eerder in de VS is gebouwd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zet zich volledig in voor het bereiken van een handelsovereenkomst die werkt voor zowel de VS als de EU. Dat zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič van Handel in reactie op de tariefdreiging van Donald Trump. De Amerikaanse president dreigde eerder op de dag om een importheffing van 50 procent in te voeren tegen goederen uit de EU.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple is vrijdag lager geëindigd op de aandelenbeurs in New York. Beleggers reageerden op een bericht van de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarin dreigde hij met een heffing van 25 procent voor het techconcern als het de productie van zijn iPhones niet naar de Verenigde Staten verplaatst. Het aandeel zakte 3 procent.
16 uur geledenFORT WORTH (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft een voorlopige schikking bereikt met Boeing in een fraudezaak. Die vloeide voort uit twee dodelijke crashes met 737 MAX-toestellen waarbij 346 mensen om het leven kwamen. Met de overeenkomst, die nog wel moet worden goedgekeurd door de rechter, ontloopt Boeing strafrechtelijke vervolging.
17 uur geleden