Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elon Musk na koersdaling SpaceX geen biljonair meer

Elon Musk na koersdaling SpaceX geen biljonair meer

NEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.

SpaceX haalde eerder deze maand bij een recordbeursgang 75 miljard dollar op, waarbij Elon Musk de eerste persoon op aarde werd met een vermogen boven de 1000 miljard dollar. Doordat Musk een belang van grofweg 40 procent heeft in het bedrijf, hebben koersbewegingen van SpaceX op de beurs veel invloed op zijn vermogen.

De rijkdom van Musk, die ook veel aandelen in autofabrikant Tesla bezit, is nog altijd veel groter dan die van nummer 2 op de rijkenlijst van Bloomberg. Dat is de medeoprichter van Google Larry Page, met een geraamd vermogen van 297 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Apple flink lager op Wall Street, Micron juist sterke stijger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.

1 uur geleden
Apple verhoogt prijzen MacBooks en iPads om kosten geheugenchips

CUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.

2 uur geleden
Kleine plus voor Amsterdamse AEX, ASMI en ASML bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.

5 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vrijdag na 15.00 uur niet om hitte

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."

6 uur geleden
Olieconcern Chevron: activiteiten in Venezuela gaan door

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.

6 uur geleden
Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

7 uur geleden
Tata Steel vindt opvolger voor Donald Pols

IJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.

8 uur geleden