Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street dicht vanwege viering Presidents' Day

Wall Street dicht vanwege viering Presidents' Day

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen houden maandag de deuren gesloten vanwege de viering van Presidents' Day. Deze feestdag was oorspronkelijk bedoeld om de verjaardag van de eerste president George Washington op 22 februari te vieren, maar is inmiddels een dag ter ere van alle presidenten van de Verenigde Staten.

Dinsdag wordt de beurshandel op Wall Street weer hervat. Dan gaat de aandacht vooral uit naar de resultaten van de grote Amerikaanse winkelbedrijven Walmart en Home Depot. Die cijfers geven mogelijk meer inzicht in hoeverre de Amerikaanse consumenten de hand op de knip houdt vanwege de hoge inflatie. Hoewel de inflatie in de grootste economie ter wereld aan het afkoelen is, blijkt de stijging van het algehele prijspeil toch hardnekkiger te zijn dan gehoopt.

De vrees dat de Amerikaanse centrale bank de rente daardoor verder zal moeten verhogen en die mogelijk ook langer op een hoog niveau zal moeten houden om de inflatie onder controle te krijgen, blijft de markten dan ook in de greep houden. Ook hebben veel bestuurders van de Federal Reserve in de afgelopen weken gewaarschuwd voor verdere renteverhogingen.

Beleggers letten deze week dan ook vooral op de notulen van de rentevergadering die de Fed begin deze maand heeft gehouden. De rente werd toen met een kwart procentpunt verhoogd. De aantekeningen, die woensdag worden vrijgegeven, bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen.

Meer uit Financieel

Aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato failliet

HAARLEM (ANP) - TommyTomato, een bedrijf dat schoollunches met groente, kookles en voedingseducatie verzorgt voor duizenden kinderen, is door de rechter in Haarlem failliet verklaard. Twee curatoren onderzoeken nu of er nog een doorstart inzit. Ook willen ze kijken of leveringen voor de komende periode kunnen worden voortgezet.

8 minuten geleden
IEA-topman: schade aan ruim 40 belangrijke energiefaciliteiten

OSLO (ANP/RTR) - Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn ruim veertig belangrijke energiefaciliteiten in de regio beschadigd geraakt. Dat zei topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energie-installaties in omringende landen, zoals olieraffinaderijen, productiefaciliteiten voor gas en exportterminals voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Ook zijn er Amerikaanse en Israƫlische aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten uitgevoerd.

23 minuten geleden
Boekingplatforms goed voor bijna miljard overnachtingen in Europa

LUXEMBURG (ANP) - Het totaalaantal overnachtingen in de Europese Unie, geboekt via platforms zoals Airbnb en Booking, is opnieuw flink gestegen. Over heel 2025 brachten gasten in totaal bijna 1 miljard nachten door in online via dergelijke platforms geboekte accommodaties voor korte verblijven, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.

50 minuten geleden
Brandstofprijs jaagt verkoop gebruikte elektrische auto's omhoog

BUNNIK (ANP) - Door de sterke prijsstijging van autobrandstoffen is de verkoop van tweedehands elektrische auto's in maart met bijna 50 procent omhooggeschoten vergeleken met de voorgaande maand. Vorige maand wisselden 13.843 gebruikte elektrische auto's van eigenaar, maakte autobrancheorganisatie BOVAG bekend op basis van cijfers van databedrijf RDC. Vergeleken met maart vorig jaar verdubbelde het aantal verkochte elektrische occasions.

53 minuten geleden
Groeiverwachting Duitsland gehalveerd door oorlog Midden-Oosten

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Belangrijke Duitse onderzoeksinstituten hebben hun groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor dit jaar ruimschoots gehalveerd. Ze waarschuwen dat de stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten de grootste economie van Europa hard zal treffen.

55 minuten geleden
Monitor: opslag stroom aantrekkelijker door prijsschommelingen

DEN HAAG (ANP) - Stroom opslaan in batterijen wordt aantrekkelijker door de forse dagelijkse schommelingen op de stroommarkt. Tot die conclusie komt Energieopwek.nl, dat de energiemarkt op de voet volgt. De stroomproductie uit hernieuwbare bronnen lag in het eerste kwartaal ruim 11 procent hoger dan vorig jaar in dezelfde periode, becijfert het platform verder.

1 uur geleden
OpenAI is na mega-investering 852 miljard dollar waard

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft bij een nieuwe investeringsronde 122 miljard dollar opgehaald. Het bedrijf achter ChatGPT is daarmee 852 miljard dollar waard, aldus OpenAI. Voor het eerst haalde het AI-bedrijf geld bij individuele beleggers op.

2 uur geleden