Waarschuwing voor twaalf coureurs Formule 1 na kettingbotsing
MUGELLO (ANP) - De stewards hebben na de Grote Prijs van Toscane in de Formule 1 maar liefst twaalf coureurs een waarschuwing gegeven voor hun aandeel in de crash bij de eerste herstart van de race. Vier bolides botsten op het rechte stuk op elkaar toen de safetycar net van de baan was gegaan. Heel wat coureurs wezen naar de raceleiding als schuldige aan die kettingbotsing, maar volgens directeur Michael Masi moeten de rijders de schuld bij zichzelf zoeken.
"Ze kunnen kritiek leveren wat ze willen", zei Masi. "Maar ik zie geen enkele reden waarom we de regels voor bij een herstart moeten aanpassen. We hebben hier te maken met de twintig beste coureurs ter wereld. In de Formule 3, een juniorencategorie, zagen we een vrijwel identieke herstart. Die jongens deden dat heel netjes, zonder incidenten."
Als leider in de race mocht Valtteri Bottas het tempo bepalen toen de safetycar, die op de baan was gekomen na de crash van Max Verstappen in de openingsronde, terug de pits in ging. De Fin wachtte lang met het indrukken van zijn gaspedaal. Pas vlak voor de zogeheten 'control line' op het rechte stuk gaf Bottas weer gas. Achter hem botsten tegelijkertijd vier auto's op elkaar. Carlos Sainz (McLaren), Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), Nicholas Latifi (Williams) en Kevin Magnussen (Haas) vielen daardoor uit. Het leidde ertoe dat de race moest worden stilgelegd, zodat alle brokstukken en rommel opgeruimd konden worden.
Voorkomen
Op basis van de data besloten de stewards om aan twaalf coureurs een waarschuwing uit te delen. Zij hadden niet, zoals de regels voorschrijven, gewacht tot de leider in de race weer op het gas zou gaan. De betrokken coureurs hadden al daarvoor zowel hun gas- als rempedaal een paar keer ingedrukt.
"Een paar coureurs hadden deze crash kunnen voorkomen als ze niet recht achter de auto voor zich hadden gereden. Nu hadden ze geen zicht op wat daarvoor gebeurde", aldus de stewards, die naast de vier gecrashte coureurs ook Daniil Kviat, Alexander Albon, Lance Stroll, Daniel Ricciardo, Sergio Pérez, Lando Norris, Esteban Ocon en George Russell een officiële waarschuwing gaven.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters kunnen leven met de zilveren medaille op de ploegenachtervolging. "We hebben alles gegeven", zei Joy Beune bij de NOS. "Dan moet je trots zijn op zilver. Dit gaan we vieren."
4 uur geleden