Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarschuwing voor twaalf coureurs Formule 1 na kettingbotsing

Waarschuwing voor twaalf coureurs Formule 1 na kettingbotsing

MUGELLO (ANP) - De stewards hebben na de Grote Prijs van Toscane in de Formule 1 maar liefst twaalf coureurs een waarschuwing gegeven voor hun aandeel in de crash bij de eerste herstart van de race. Vier bolides botsten op het rechte stuk op elkaar toen de safetycar net van de baan was gegaan. Heel wat coureurs wezen naar de raceleiding als schuldige aan die kettingbotsing, maar volgens directeur Michael Masi moeten de rijders de schuld bij zichzelf zoeken.

"Ze kunnen kritiek leveren wat ze willen", zei Masi. "Maar ik zie geen enkele reden waarom we de regels voor bij een herstart moeten aanpassen. We hebben hier te maken met de twintig beste coureurs ter wereld. In de Formule 3, een juniorencategorie, zagen we een vrijwel identieke herstart. Die jongens deden dat heel netjes, zonder incidenten."

Als leider in de race mocht Valtteri Bottas het tempo bepalen toen de safetycar, die op de baan was gekomen na de crash van Max Verstappen in de openingsronde, terug de pits in ging. De Fin wachtte lang met het indrukken van zijn gaspedaal. Pas vlak voor de zogeheten 'control line' op het rechte stuk gaf Bottas weer gas. Achter hem botsten tegelijkertijd vier auto's op elkaar. Carlos Sainz (McLaren), Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), Nicholas Latifi (Williams) en Kevin Magnussen (Haas) vielen daardoor uit. Het leidde ertoe dat de race moest worden stilgelegd, zodat alle brokstukken en rommel opgeruimd konden worden.

Voorkomen

Op basis van de data besloten de stewards om aan twaalf coureurs een waarschuwing uit te delen. Zij hadden niet, zoals de regels voorschrijven, gewacht tot de leider in de race weer op het gas zou gaan. De betrokken coureurs hadden al daarvoor zowel hun gas- als rempedaal een paar keer ingedrukt.

"Een paar coureurs hadden deze crash kunnen voorkomen als ze niet recht achter de auto voor zich hadden gereden. Nu hadden ze geen zicht op wat daarvoor gebeurde", aldus de stewards, die naast de vier gecrashte coureurs ook Daniil Kviat, Alexander Albon, Lance Stroll, Daniel Ricciardo, Sergio Pérez, Lando Norris, Esteban Ocon en George Russell een officiële waarschuwing gaven.

Meer uit Sport

Zelensky: toelaten Russische vlag Paralympics smerig en onjuist

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.

27 minuten geleden
Nederlandse cricketers kunnen niet stunten tegen India op WK

AHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.

50 minuten geleden
Nederland zakt in medailleklassement terug naar zesde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.

53 minuten geleden
Nuis tegen Ning op 1500 meter, Wennemars tegen Di Stefano

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.

1 uur geleden
Schaatser Snel kan eindelijk aftellen naar zijn olympisch debuut

MILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.

1 uur geleden
Verstappen houdt vast aan kritiek op nieuwe regels Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.

3 uur geleden
Skiester Shiffrin verovert gouden medaille op de slalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.

4 uur geleden