Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waakhond Pentagon onderzoekt ziekenhuisopname minister

Waakhond Pentagon onderzoekt ziekenhuisopname minister

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een interne waakhond van het Amerikaanse ministerie van Defensie start een onderzoek naar de omstandigheden rond de ziekenhuisopname van minister Lloyd Austin. Eerder deze week werd bekend dat Austin prostaatkanker heeft en begin dit jaar dagenlang in het ziekenhuis lag, wat dagen later pas werd gedeeld met het Witte Huis en het Congres.

De minister onderging op 22 december een kleine operatie in zijn behandeling tegen prostaatkanker, nadat hij eerder die maand werd gediagnosticeerd met de ziekte. Hij mocht de dag daarna naar huis, maar moest op 1 januari terugkeren wegens complicaties als gevolg van de operatie. Het Witte Huis werd op 4 januari ingelicht en het Congres een dag later. Biden is sinds dinsdag op de hoogte.

Het pas zo laat delen van deze informatie zorgt intussen voor een groeiende ophef in de Amerikaanse politiek. Het Witte Huis spreekt van een fout, maar president Joe Biden wil Austin niet ontslaan. Het dossier komt voor de president op een slecht moment. Later dit jaar worden er presidentsverkiezingen gehouden en de Republikeinen pakken alles aan om Biden en diens Democratische partij te bekritiseren.

Meer uit Buitenland

Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

12 minuten geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

2 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

3 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

6 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

8 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

9 uur geleden