Waakhond Pentagon onderzoekt ziekenhuisopname minister
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een interne waakhond van het Amerikaanse ministerie van Defensie start een onderzoek naar de omstandigheden rond de ziekenhuisopname van minister Lloyd Austin. Eerder deze week werd bekend dat Austin prostaatkanker heeft en begin dit jaar dagenlang in het ziekenhuis lag, wat dagen later pas werd gedeeld met het Witte Huis en het Congres.
De minister onderging op 22 december een kleine operatie in zijn behandeling tegen prostaatkanker, nadat hij eerder die maand werd gediagnosticeerd met de ziekte. Hij mocht de dag daarna naar huis, maar moest op 1 januari terugkeren wegens complicaties als gevolg van de operatie. Het Witte Huis werd op 4 januari ingelicht en het Congres een dag later. Biden is sinds dinsdag op de hoogte.
Het pas zo laat delen van deze informatie zorgt intussen voor een groeiende ophef in de Amerikaanse politiek. Het Witte Huis spreekt van een fout, maar president Joe Biden wil Austin niet ontslaan. Het dossier komt voor de president op een slecht moment. Later dit jaar worden er presidentsverkiezingen gehouden en de Republikeinen pakken alles aan om Biden en diens Democratische partij te bekritiseren.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
10 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
14 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
14 uur geleden