Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waakhond Pentagon onderzoekt ziekenhuisopname minister

Waakhond Pentagon onderzoekt ziekenhuisopname minister

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een interne waakhond van het Amerikaanse ministerie van Defensie start een onderzoek naar de omstandigheden rond de ziekenhuisopname van minister Lloyd Austin. Eerder deze week werd bekend dat Austin prostaatkanker heeft en begin dit jaar dagenlang in het ziekenhuis lag, wat dagen later pas werd gedeeld met het Witte Huis en het Congres.

De minister onderging op 22 december een kleine operatie in zijn behandeling tegen prostaatkanker, nadat hij eerder die maand werd gediagnosticeerd met de ziekte. Hij mocht de dag daarna naar huis, maar moest op 1 januari terugkeren wegens complicaties als gevolg van de operatie. Het Witte Huis werd op 4 januari ingelicht en het Congres een dag later. Biden is sinds dinsdag op de hoogte.

Het pas zo laat delen van deze informatie zorgt intussen voor een groeiende ophef in de Amerikaanse politiek. Het Witte Huis spreekt van een fout, maar president Joe Biden wil Austin niet ontslaan. Het dossier komt voor de president op een slecht moment. Later dit jaar worden er presidentsverkiezingen gehouden en de Republikeinen pakken alles aan om Biden en diens Democratische partij te bekritiseren.

Meer uit Buitenland

Eerste aanval Oekraïne op schip schaduwvloot op Middellandse Zee

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de aanval.

14 minuten geleden
Dertien aanhoudingen en zes gewonde agenten bij protesten Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.

38 minuten geleden
Staking Louvre voorbij, museum vrijdag weer open "als normaal"

PARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.

56 minuten geleden
Oekraïne ontvangt 1003 lichamen uit Rusland

KYIV (AFP/RTR) - Oekraïne heeft de lichamen van 1003 vermoedelijke militairen ontvangen uit Rusland, melden de Oekraïense autoriteiten. De identiteit van de overledenen moet nog worden vastgesteld. De militairen zouden zijn omgekomen tijdens gevechten met Rusland.

1 uur geleden
Poetin: zie geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ziet tot nu toe geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken. Dat zei hij tijdens zijn jaarlijkse persconferentie. "Ze weigeren dit conflict op vreedzame wijze te beëindigen." Poetin benadrukt dat Rusland "klaar en bereid" is de oorlog in Oekraïne vreedzaam te beëindigen.

1 uur geleden
Geen akkoord Franse parlementariërs over begroting

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van Franse parlementariërs is er niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting van 2026. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen begroting kan worden aangenomen voor het einde van het jaar en dat premier Sébastien Lecornu een zogenoemde 'speciale wet' nodig heeft om een overheidssluiting te voorkomen. Zonder die wet kan Frankrijk na 1 januari geen belastingen meer heffen en ambtenaren betalen.

1 uur geleden
Noorse prinses Mette-Marit moet longtransplantatie ondergaan

OSLO (ANP) - Kroonprinses Mette-Marit moet hoogstwaarschijnlijk een longtransplantatie ondergaan vanwege "een duidelijke verslechtering" van haar gezondheid. Dat heeft het Noorse hof vrijdagochtend bekendgemaakt.

1 uur geleden