Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waakhond Pentagon onderzoekt ziekenhuisopname minister

Waakhond Pentagon onderzoekt ziekenhuisopname minister

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een interne waakhond van het Amerikaanse ministerie van Defensie start een onderzoek naar de omstandigheden rond de ziekenhuisopname van minister Lloyd Austin. Eerder deze week werd bekend dat Austin prostaatkanker heeft en begin dit jaar dagenlang in het ziekenhuis lag, wat dagen later pas werd gedeeld met het Witte Huis en het Congres.

De minister onderging op 22 december een kleine operatie in zijn behandeling tegen prostaatkanker, nadat hij eerder die maand werd gediagnosticeerd met de ziekte. Hij mocht de dag daarna naar huis, maar moest op 1 januari terugkeren wegens complicaties als gevolg van de operatie. Het Witte Huis werd op 4 januari ingelicht en het Congres een dag later. Biden is sinds dinsdag op de hoogte.

Het pas zo laat delen van deze informatie zorgt intussen voor een groeiende ophef in de Amerikaanse politiek. Het Witte Huis spreekt van een fout, maar president Joe Biden wil Austin niet ontslaan. Het dossier komt voor de president op een slecht moment. Later dit jaar worden er presidentsverkiezingen gehouden en de Republikeinen pakken alles aan om Biden en diens Democratische partij te bekritiseren.

Meer uit Buitenland

Parlement Oekraïne stemt in met akkoord over grote EU-lening

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.

46 minuten geleden
VN-experts: snel actie nodig voor overvolle Franse gevangenissen

GENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.

48 minuten geleden
Oekraïne claimt nieuwe aanval op olieraffinaderij Toeapse

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.

53 minuten geleden
EU-ministers: druk op Rusland moet worden opgevoerd

LIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.

1 uur geleden
Italië legt beslag op waardevolle bezittingen dode maffiabaas

ROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.

1 uur geleden
Ambassade VS in Kyiv blijft open na Russische oproep tot vertrek

KYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.

1 uur geleden
Kallas: niet in val Rusland trappen om naam EU-gezant te noemen

LIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.

2 uur geleden