Waakhond Pentagon onderzoekt ziekenhuisopname minister
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een interne waakhond van het Amerikaanse ministerie van Defensie start een onderzoek naar de omstandigheden rond de ziekenhuisopname van minister Lloyd Austin. Eerder deze week werd bekend dat Austin prostaatkanker heeft en begin dit jaar dagenlang in het ziekenhuis lag, wat dagen later pas werd gedeeld met het Witte Huis en het Congres.
De minister onderging op 22 december een kleine operatie in zijn behandeling tegen prostaatkanker, nadat hij eerder die maand werd gediagnosticeerd met de ziekte. Hij mocht de dag daarna naar huis, maar moest op 1 januari terugkeren wegens complicaties als gevolg van de operatie. Het Witte Huis werd op 4 januari ingelicht en het Congres een dag later. Biden is sinds dinsdag op de hoogte.
Het pas zo laat delen van deze informatie zorgt intussen voor een groeiende ophef in de Amerikaanse politiek. Het Witte Huis spreekt van een fout, maar president Joe Biden wil Austin niet ontslaan. Het dossier komt voor de president op een slecht moment. Later dit jaar worden er presidentsverkiezingen gehouden en de Republikeinen pakken alles aan om Biden en diens Democratische partij te bekritiseren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
1 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
2 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
8 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
11 uur geleden