Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS vorig jaar oktober al bezorgd over Israëlische aanvallen Gaza

VS vorig jaar oktober al bezorgd over Israëlische aanvallen Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Medewerkers van het Pentagon en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwden het Witte Huis vorig jaar in oktober al over een mogelijke humanitaire ramp en de schending van het internationaal recht door Israël in Gaza. Dat gebeurde toen Israël het noorden van Gaza bombardeerde en de evacuatie van burgers gelastte.

Het persbureau Reuters kreeg e-mails in handen die zijn geschreven tussen 11 en 14 oktober, in de week na de grote aanval van Hamas op Israël op 7 oktober, toen Israël Gaza bombardeerde als reactie op de aanval van Hamas.

In de e-mails wordt beschreven hoe een groot dodental in Gaza de Amerikaanse betrekkingen met de Arabische wereld in gevaar kan brengen. De ambtenaren proberen druk uit te oefenen op president Joe Biden om naast solidariteit met Israël ook sympathie voor de Palestijnen te tonen en de noodzaak te uiten om humanitaire hulp in Gaza toe te staan.

Volgens meerdere functionarissen die bij besluitvorming waren betrokken was Washington traag met het aandacht vragen voor het lijden van de Palestijnen.

Topfunctionarissen van het Witte Huis hebben tegen Reuters gezegd dat de Verenigde Staten hun best hebben gedaan om humanitaire hulp naar Gaza te krijgen en dat het nog steeds een topprioriteit is.

Door de oorlog in Gaza zijn aan Palestijnse zijde al meer dan 41.000 doden gevallen. Bij de aanval van Hamas op Israël van 7 oktober vielen ongeveer 1200 doden en werden zo'n 250 mensen als gijzelaars meegenomen naar de Gazastrook.

Volgens Oxfam Novib zijn meer dan 6000 vrouwen en 11.000 kinderen door het Israëlische leger gedood in Gaza. Dat is volgens de organisatie meer dan in een vergelijkbare periode in enig ander conflict in de afgelopen twee decennia. Ook wordt iedere drie uur essentiële infrastructuur in Gaza, zoals scholen, ziekenhuizen en hulppunten, getroffen door aanvallen van het Israëlische leger, aldus Oxfam Novib.

Meer uit Buitenland

Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

25 minuten geleden
NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

3 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.

3 uur geleden
Vertragingen op Belgische luchthavens door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.

6 uur geleden
Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

13 uur geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

13 uur geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

15 uur geleden