
VS sturen 1000 extra militairen naar Kabul
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten sturen duizend extra militairen naar de Afghaanse hoofdstad Kabul, om zo de troepenmacht daar te vergroten naar 7000 mensen. Ze moeten onder meer helpen bij de nu nog onderbroken evacuaties. Het is de bedoeling dat ongeveer 30.000 personen in veiligheid worden gebracht: 22.000 naar de VS, 8000 naar andere landen, melden Amerikaanse media. Het gaat om ambassadepersoneel, Amerikaanse burgers, Afghaanse ex-werknemers van de Amerikanen en andere mensen die nu een groot risico lopen op wraak door de radicaalislamitische Taliban, die de macht in het land heroverden.
Amerikaanse militairen zijn echter nog druk bezig orde te scheppen op het internationale vliegveld van Kabul, waar een grote menigte van wanhopige Afghanen probeerde aan boord te klimmen van vliegtuigen. Er heerst veel paniek in het land door de machtsovername door de Taliban, die ruim twintig jaar geleden een schrikbewind voerden.
Door de chaos maandag op de luchthaven konden geen vliegtuigen meer opstijgen of landen, waardoor de internationale evacuatie-operatie noodgedwongen tot stilstand kwam. Een woordvoerder van het Pentagon kon nog niet zeggen wanneer de vluchten weer worden hervat.
Niet alleen de Amerikanen, bijvoorbeeld ook de Britten sturen extra soldaten. Er komen nog eens tweehonderd militairen bij de zeshonderd die vorige week al waren aangekondigd. Zij moeten helpen bij de evacuatie van Britse burgers en voormalige Afghaanse medewerkers van de Britse strijdkrachten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard dat een regeringsbesluit om de beweging te ontwapenen "niet bestaat". De regering besloot dat Hezbollah voor het eind van het jaar ontwapend moet zijn. Het leger moet daar een plan voor maken.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moskou noemt de ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff nuttig en constructief. Ze bespraken het conflict in Oekraïne en het verbeteren van de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Rusland, aldus het Kremlin.
47 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft ongeveer drie uur gesproken met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, melden Russische staatsmedia. De ontmoeting was twee dagen voor het verstrijken van de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld om in te stemmen met vrede in Oekraïne of nieuwe maatregelen tegemoet te zien.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft ingestemd met een plan voor een brug naar Sicilië. Een technische commissie heeft het voorstel goedgekeurd, zegt minister van Transport Matteo Salvini.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot een nieuwe dialoog over kernwapens nu Rusland weer dreigt met dergelijke wapens en de Verenigde Staten daarop reageren. Brussel benadrukt dat de laatste controlemogelijkheid voor de beheersing van kernwapens, het zogenoemde New START-verdrag, komende februari afloopt.
2 uur geledenRIBAUTE/NARBONNE (ANP) - De grote bosbrand in het Zuid-Franse departement Aude breidt zich verder uit, mede door het droge hete weer en harde wind. Volgens de weersvoorspellingen blijven de ongunstige omstandigheden nog enige tijd aanhouden, met warmere temperaturen in aantocht. Maar in de gemeente waar de brand dinsdagmiddag is begonnen, Ribaute, meldt de burgemeester dat de brandbestrijders de brand meester zijn.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is in gesprek gegaan met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. President Donald Trump is geïrriteerd over het voortslepen van de strijd in Oekraïne. Hij beloofde voor zijn verkiezing tot staatshoofd al snel een einde aan de oorlog te maken.
4 uur geleden