Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS staken het werk van consulaten in Ecuador

VS staken het werk van consulaten in Ecuador

QUITO (ANP) - Naar aanleiding van de golf van geweld in Ecuador zetten de Verenigde Staten de werkzaamheden in hun consulaten stil. De Amerikaanse ambassade in Quito heeft laten weten dat de consulaten in Quito en Guayaquil tot nader order gesloten blijven. Mensen die afspraken hebben, moeten een nieuwe maken via email.

De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft maandag de noodtoestand afgekondigd na de ontsnapping uit de gevangenis van een van de beruchtste drugscriminelen van het land, José Adolfo Macías Villamar, bijgenaamd Fito. Drugsbendes zijn meer dan gebruikelijk actief geworden en plunderaars maken er gebruik van.

De commandant van de strijdkrachten, admiraal Jaime Vela, heeft gezegd dat deze week bloedige misdaden zijn gepleegd op een schaal die het land niet eerder heeft gekend. Hij zei dat "nu elke terroristische groep een militair doelwit is". Volgens de autoriteiten telt het land meer dan twintig bendes van 'narcoterroristen' zoals de gewelddadige bendeleden genoemd worden.

Het openbare leven wordt op veel plaatsen stilgelegd. Ziekenhuizen kondigen aan dat de poliklinieken voorlopig gesloten blijven en gemeentelijke instellingen melden dat de dienstverlening, bijvoorbeeld de vuilnisophaaldienst, voorlopig niet functioneert. Talrijke winkels en bedrijven houden de deuren dicht uit angst voor plunderaars of ander geweld.

Meer uit Buitenland

Parlementsvoorzitter Oekraïne: rode lijn bij opgeven van gebied

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense parlementsvoorzitter Roeslan Stefantsjoek heeft herhaald dat Oekraïne een "rode lijn" trekt bij het formeel opgeven van bezet gebied, het inperken van het leger en restricties op bondgenootschappen. Hij zei ook dat lidmaatschap van de Europese Unie en de NAVO onderdeel moet zijn van een toekomstig vredesplan.

8 minuten geleden
Hoogste aanklager Spanje treedt af na zaak over lekken informatie

MADRID (ANP/RTR) - De hoogste aanklager van Spanje, Álvaro García Ortiz, heeft besloten af te treden. Hij werd vorige week door het hooggerechtshof schuldig bevonden aan het lekken van vertrouwelijke informatie, een nieuwe tegenslag voor de linkse minderheidsregering van premier Pedro Sánchez.

15 minuten geleden
Hongarije roept Europa op 'rationeel' 28-puntenplan te steunen

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft steun uitgesproken voor het 28-puntenplan voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. "Ons standpunt is duidelijk: elke Europese politicus heeft de plicht om dit plan volledig en onvoorwaardelijk te steunen, aangezien dit de rationele en humane keuze is", schreef minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.

1 uur geleden
Vliegveld Vilnius weer open na nieuwe incidenten smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".

1 uur geleden
Duitse acteur Udo Kier op 81-jarige leeftijd overleden

BERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.

1 uur geleden
Overlast voor reizigers door driedaagse ov-staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.

2 uur geleden
Begrotingsakkoord in België na marathonoverleg

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.

3 uur geleden