VS-senator Sanders verzet zich tegen wapenleveringen aan Israël
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse onafhankelijke senator Bernie Sanders heeft president Joe Biden opgeroepen geen wapens naar Israël te sturen voor de oorlog in Gaza. "Zodra het Congres terugkeert, zal ik resoluties van afkeuring indienen om de verkoop van offensieve wapens aan Israël te blokkeren", schreef Sanders op X.
Hij schreef ook: "Maar president Biden moet nu handelen: Israël schendt duidelijk de Amerikaanse en internationale wetgeving door hongersnood als instrument te gebruiken in zijn oorlog tegen het Palestijnse volk."
Dinsdag werd bekend dat minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en minister van Defensie Lloyd Austin een brief hebben ondertekend waarin Israël wordt aangespoord de humanitaire situatie in Gaza in de komende dertig dagen te verbeteren. Gebeurt dit niet, dan loopt Israël het risico van een Amerikaans wapenembargo.
De Senaat stemt in november over Sanders' resoluties.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
8 uur geleden