VS hervatten deportatievluchten naar Midden-Amerikaanse landen
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn vrijdag begonnen met het per vliegtuig deporteren van migranten naar Midden-Amerikaanse landen, waaronder Guatemala, El Salvador en Honduras. Het ministerie van Binnenlandse Veiligheid wilde niet zeggen om hoeveel mensen het ging. De versnelde deportaties gebeurden voor het laatst onder de regering-Trump, waarbinnen ze bekend stonden als 'no-doc flights'.
De vluchten passen in hernieuwd beleid om versneld mensen uit te zetten die zonder visa via Mexico de VS binnenkomen, een tactiek die in het verleden al werd gebruikt door zowel Republikeinse als Democratische regeringen. Het doel ervan is om illegale immigratie te ontmoedigen. "We maken duidelijk dat wie niet in aanmerking komt om in de Verenigde Staten te blijven, onmiddellijk zal worden verwijderd", aldus het ministerie.
Het aantal illegale migranten dat door de Amerikaanse autoriteiten werd betrapt bij de grens met Mexico steeg in juni met 4,5 procent, ondanks voorspellingen van een daling bij warm zomerweer. De grens met de VS heeft tijdens de pandemie sowieso al een recordaantal migranten getrokken, nadat Midden-Amerika werd geteisterd door enkele krachtige stormen.
Ongeveer een derde van de in juni oppakte illegale migranten kwam uit Mexico, gevolgd door Honduras, Guatemala en El Salvador. De meeste Zuid-Amerikaanse illegale migranten kwamen uit Ecuador en Venezuela.
Kinderen die zonder ouder of voogd de grens oversteken, mogen van de Amerikaanse regering wel in het land blijven, ongeacht hun migratiestatus. In juni waren dat er ruim 15.000, 8 procent meer dan in mei.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
1 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Poolse Grondwettelijke Hof heeft de fundamentele principes van het Europees recht geschonden, oordeelt het Europees Hof van Justitie. Het Poolse hof besloot namelijk dat de eigen grondwet voorrang heeft op de wetten van de Europese Unie. Dat gaat volgens het EU-hof in Luxemburg in tegen de basisprincipes van de EU.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De sfeer bij de boerenprotesten in Brussel is volgens Belgische media op sommige plekken "erg grimmig". De boeren gooien volgens de krant De Morgen met stenen en aardappelen naar de politie, die traangas en waterkanonnen heeft ingezet.
4 uur geleden