VS hervatten deportatievluchten naar Midden-Amerikaanse landen
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn vrijdag begonnen met het per vliegtuig deporteren van migranten naar Midden-Amerikaanse landen, waaronder Guatemala, El Salvador en Honduras. Het ministerie van Binnenlandse Veiligheid wilde niet zeggen om hoeveel mensen het ging. De versnelde deportaties gebeurden voor het laatst onder de regering-Trump, waarbinnen ze bekend stonden als 'no-doc flights'.
De vluchten passen in hernieuwd beleid om versneld mensen uit te zetten die zonder visa via Mexico de VS binnenkomen, een tactiek die in het verleden al werd gebruikt door zowel Republikeinse als Democratische regeringen. Het doel ervan is om illegale immigratie te ontmoedigen. "We maken duidelijk dat wie niet in aanmerking komt om in de Verenigde Staten te blijven, onmiddellijk zal worden verwijderd", aldus het ministerie.
Het aantal illegale migranten dat door de Amerikaanse autoriteiten werd betrapt bij de grens met Mexico steeg in juni met 4,5 procent, ondanks voorspellingen van een daling bij warm zomerweer. De grens met de VS heeft tijdens de pandemie sowieso al een recordaantal migranten getrokken, nadat Midden-Amerika werd geteisterd door enkele krachtige stormen.
Ongeveer een derde van de in juni oppakte illegale migranten kwam uit Mexico, gevolgd door Honduras, Guatemala en El Salvador. De meeste Zuid-Amerikaanse illegale migranten kwamen uit Ecuador en Venezuela.
Kinderen die zonder ouder of voogd de grens oversteken, mogen van de Amerikaanse regering wel in het land blijven, ongeacht hun migratiestatus. In juni waren dat er ruim 15.000, 8 procent meer dan in mei.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
47 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
5 uur geledenROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."
5 uur geleden