VS hadden Navalni bij uitwisseling gevangenen willen betrekken
WASHINGTON (ANP/DPA) - De overleden Russische oppositieleider Aleksej Navalni was een van de mensen die de Verenigde Staten probeerden vrij te krijgen bij de uitruil van gevangenen in het Westen en in Rusland. Dat zei de Amerikaanse veiligheidsadviseur Jake Sullivan donderdag.
"We hadden met onze partners aan een deal gewerkt die ook Aleksej Navalni zou bevatten, en helaas overleed hij", zei Sullivan.
Op de dag van Navalni's dood in februari sprak Sullivan met de ouders van Evan Gershkovich, de journalist van The Wall Street Journal die gevangen zat en nu een van de vrijgelatenen is. "Ik vertelde hun dat de president vastbesloten was om dit voor elkaar te krijgen, zelfs bij dit tragische nieuws en dat we dag en nacht zouden werken om deze dag te bereiken."
Doodsoorzaak
Navalni was een van de belangrijkste tegenstanders van president Vladimir Poetin. Hij stierf in een strafkolonie in Siberië. De omstandigheden van zijn dood zijn nog steeds niet opgehelderd.
Het Witte Huis zei dat na de uitwisseling van de gevangenen vicepresident Kamala Harris sprak met de weduwe van Navalni, Joelia.
In totaal werden 26 gevangenen uitgewisseld, onder hen ook tegenstanders van de Russische regering.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
5 uur geleden