Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS hadden Navalni bij uitwisseling gevangenen willen betrekken

VS hadden Navalni bij uitwisseling gevangenen willen betrekken

WASHINGTON (ANP/DPA) - De overleden Russische oppositieleider Aleksej Navalni was een van de mensen die de Verenigde Staten probeerden vrij te krijgen bij de uitruil van gevangenen in het Westen en in Rusland. Dat zei de Amerikaanse veiligheidsadviseur Jake Sullivan donderdag.

"We hadden met onze partners aan een deal gewerkt die ook Aleksej Navalni zou bevatten, en helaas overleed hij", zei Sullivan.

Op de dag van Navalni's dood in februari sprak Sullivan met de ouders van Evan Gershkovich, de journalist van The Wall Street Journal die gevangen zat en nu een van de vrijgelatenen is. "Ik vertelde hun dat de president vastbesloten was om dit voor elkaar te krijgen, zelfs bij dit tragische nieuws en dat we dag en nacht zouden werken om deze dag te bereiken."

Doodsoorzaak

Navalni was een van de belangrijkste tegenstanders van president Vladimir Poetin. Hij stierf in een strafkolonie in Siberië. De omstandigheden van zijn dood zijn nog steeds niet opgehelderd.

Het Witte Huis zei dat na de uitwisseling van de gevangenen vicepresident Kamala Harris sprak met de weduwe van Navalni, Joelia.

In totaal werden 26 gevangenen uitgewisseld, onder hen ook tegenstanders van de Russische regering.

Meer uit Buitenland

Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

5 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

6 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

6 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

8 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

11 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

17 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

18 uur geleden