VS-gezant Oekraïne noemt Russische aanval op Soemy verkeerd
WASHINGTON (ANP) - De speciale gezant van de Verenigde Staten voor Oekraïne, Keith Kellogg, vindt dat de recente aanval van Russische troepen op burgerdoelen in de noordoostelijke stad Soemy "elke fatsoensgrens overschrijdt".
"Dit is verkeerd", schreef de gepensioneerde luitenant-generaal op X, waarbij hij wees op de tientallen doden en gewonden onder de burgerbevolking. Kellogg was nationaal veiligheidsadviseur tijdens de eerste termijn van de Amerikaanse president Donald Trump.
De Russische aanval komt twee dagen na het jongste overleg van de Amerikaanse gezant Steve Witkoff met de Russische president Vladimir Poetin over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De VS proberen te bemiddelen en een einde te maken aan de strijd.
Een door Trump voorgesteld staakt-het-vuren van dertig dagen werd afgewezen door Poetin. Trump zette Moskou onder druk tijdens het bezoek van Witkoff aan Poetin in Sint-Petersburg. "Rusland moet in beweging komen. Te veel mensen sterven, duizenden per week, in een verschrikkelijke en zinloze oorlog", schreef hij op zijn Truth Social-platform. Eerder had de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd dat Trump de Russische vertragingsmanoeuvres niet lang meer zou accepteren.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
1 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
3 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
4 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
4 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
5 uur geleden