VS gaan Saudische soldaten na onderzoek het land uitzetten
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten gaan zeker twaalf soldaten uit Saudi-Arabië het land uitzetten die een opleiding volgen in het Amerikaanse leger. Dit naar aanleiding van een antecedentenonderzoek na de dodelijke schietpartij op 6 december vorig jaar, meldt nieuwszender CNN.
Toen schoot een leerling van de Saudische luchtmacht drie mensen dood op de Amerikaanse marinevliegbasis in Pensacola in Florida. De politie schoot vervolgens de dader dood.
De soldaten worden niet verdacht van medeplichtigheid, maar uit onderzoek naar de soldaten bleek dat sommigen wel worden verdacht van banden met extremisten. Een aantal van de Saudi's wordt daarnaast beschuldigd van bezit van kinderporno.
Uit onderzoek is tot nu toe niet gebleken dat de schutter een terroristisch motief of banden met terroristische organisaties had. Amerikaanse onderzoekers behandelen de schietpartij wel als een terroristische aanval. Saudi-Arabië is een bondgenoot van de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
18 minuten geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
19 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
8 uur geleden