VS gaan Saudische soldaten na onderzoek het land uitzetten
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten gaan zeker twaalf soldaten uit Saudi-Arabië het land uitzetten die een opleiding volgen in het Amerikaanse leger. Dit naar aanleiding van een antecedentenonderzoek na de dodelijke schietpartij op 6 december vorig jaar, meldt nieuwszender CNN.
Toen schoot een leerling van de Saudische luchtmacht drie mensen dood op de Amerikaanse marinevliegbasis in Pensacola in Florida. De politie schoot vervolgens de dader dood.
De soldaten worden niet verdacht van medeplichtigheid, maar uit onderzoek naar de soldaten bleek dat sommigen wel worden verdacht van banden met extremisten. Een aantal van de Saudi's wordt daarnaast beschuldigd van bezit van kinderporno.
Uit onderzoek is tot nu toe niet gebleken dat de schutter een terroristisch motief of banden met terroristische organisaties had. Amerikaanse onderzoekers behandelen de schietpartij wel als een terroristische aanval. Saudi-Arabië is een bondgenoot van de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
1 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
5 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
9 uur geleden