VS gaan Saudische soldaten na onderzoek het land uitzetten
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten gaan zeker twaalf soldaten uit Saudi-Arabië het land uitzetten die een opleiding volgen in het Amerikaanse leger. Dit naar aanleiding van een antecedentenonderzoek na de dodelijke schietpartij op 6 december vorig jaar, meldt nieuwszender CNN.
Toen schoot een leerling van de Saudische luchtmacht drie mensen dood op de Amerikaanse marinevliegbasis in Pensacola in Florida. De politie schoot vervolgens de dader dood.
De soldaten worden niet verdacht van medeplichtigheid, maar uit onderzoek naar de soldaten bleek dat sommigen wel worden verdacht van banden met extremisten. Een aantal van de Saudi's wordt daarnaast beschuldigd van bezit van kinderporno.
Uit onderzoek is tot nu toe niet gebleken dat de schutter een terroristisch motief of banden met terroristische organisaties had. Amerikaanse onderzoekers behandelen de schietpartij wel als een terroristische aanval. Saudi-Arabië is een bondgenoot van de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
49 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
3 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
11 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
11 uur geleden