VS gaan Saudische soldaten na onderzoek het land uitzetten
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten gaan zeker twaalf soldaten uit Saudi-Arabië het land uitzetten die een opleiding volgen in het Amerikaanse leger. Dit naar aanleiding van een antecedentenonderzoek na de dodelijke schietpartij op 6 december vorig jaar, meldt nieuwszender CNN.
Toen schoot een leerling van de Saudische luchtmacht drie mensen dood op de Amerikaanse marinevliegbasis in Pensacola in Florida. De politie schoot vervolgens de dader dood.
De soldaten worden niet verdacht van medeplichtigheid, maar uit onderzoek naar de soldaten bleek dat sommigen wel worden verdacht van banden met extremisten. Een aantal van de Saudi's wordt daarnaast beschuldigd van bezit van kinderporno.
Uit onderzoek is tot nu toe niet gebleken dat de schutter een terroristisch motief of banden met terroristische organisaties had. Amerikaanse onderzoekers behandelen de schietpartij wel als een terroristische aanval. Saudi-Arabië is een bondgenoot van de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
19 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
46 minuten geledenVARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van vooral Noord-Europese landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Van een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, is voorlopig geen sprake.
51 minuten geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.
1 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.
5 uur geleden